سراب، تبريز- رييس اداره راه و ترابري شهرستان سراب گفت: دراثر بارش شديد برف و كولاك راه ارتباطي بيش از 100 روستا در اين شهرستان مسدود شده است.

احمد هاشم زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان بارش برف در ارتفاعات به بیش از 35 سانتیمتر می رسد و وجود كولاك باعث شده عملیات مسیرگشایی و برف روبی در روستاها با كندی پیش رود.

وی با اشاره به تلاش مامورین راه و ترابری برای بازگشایی جاده های اصلی اظهار كرد: هم اكنون جاده اصلی بستان آباد- سراب- اردبیل باز است.

وی با اشاره به یخبندان بودن جاده اصلی و كولاك شدید از رانندگان و مسافران خواست از مسافرت های غیر ضروری پرهیز و خودرو خود را به تجهیزات ایمنی كافی، لباس گرم و زنجیر چرخ مجهز كنند.

هاشم زاده گفت: در حال حاضر 22 دستگاه از ماشین آلات این اداره در مسیرهای اصلی و جاده های فرعی روستایی مشغول برف روبی و نمك پاشی هستند.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش سراب نیز اعلام كرد: به علت بارش برف و برودت هوا مدارس نوبت صبح در مقطع پیش دبستانی و دبستان در سطح شهر و كلیه مقاطع نوبت صبح و بعد از ظهر در روستاهایی كه راه ارتباطی آنها مسدود شده تعطیل می باشد.

6120/7224/587

سرخط اخبار استان‌ها