تهران- قائم مقام ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي استان تهران با بيان اينكه تهران آمادگي كامل براي پذيرايي از ميهمانان نوروزي دارد گفت: همه عوامل اجرايي در تهران آماده پذيرايي از ميهمانان نوروزي هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'صفرعلی براتلو' روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با تاكید بر اینكه نگاه طرح نوروزی استان تهران یك نگاه فر بخشی است از فعال سازی ستادهای تسهیلات سفرهای نوروزی در همه شهرستان های استان تهران خبر داد.

براتلو از آمادگی نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی در این ایام خبر داد و یادآور شد: شركت پخش و پالایش فرآورده ای نفتی نیز پیش بینی توزیع 15 میلیون لیتر بنزین به طور روزانه را در سطح استان تهران دارد و مسكلی در خصوص تامین سوخت زمینی و همچنین هوایی نداریم.

وی از آماده باش امداد خودروها در طول جاده های درون و برون شهری خبر داد و افزود: روزانه با انجام 350 سورتی پرواز در فرودگاه مهرآباد، 42 هزار مسافر به این فرودگاه وارد و یا از آن خارج می شوند.

براتلو همچنین از آمادگی اورژانس در تمامی جاده ها خبر داد و گفت: در همه ایستگاه ها پزشك حضور داشته و پایگاه های سلامت این واحدها در اختیار شهروندان می باشد، ضمن آنكه امداد هوایی در تمام جاده ها و درون شهر از آمادگی كامل برخوردار است.

** تخفیف 40 درصدی هتل های تهران در ایام نوروز

براتلو گفت: ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان تهران بر آن است كه پایتخت را به عنوان مقصد گردشگری به هم میهنان معرفی كند و در این زمینه برنامه های اطلاع رسانی گسترده ای را نیز پیش بینی كرده است.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران از تخفیف 40 درصدی هتل های تهران در ایام نوروز خبر داد و افزود: در روز اول فروردین مراسم استقبال نمادین از اولین مسافرانی كه به تهران وارد می شوند با حضور اعضای ستاد سفر های نوروزی در اتوبان قم انجام می شود.

براتلو تصریح كرد: از دوم فروردین ماه هر روز در كاخ موزه نیاوران با همت سازمان ایرانگردی و جهانگردی برنامه های فرهنگی مرتبط با نوروز برگزار می شود.** تشكیل تورهای شهرستان گردی در استان تهران

وی همچنین از برگزاری تورهای شهرستان گردی در استان تهران از طرف سازمان ایرانگردی و جهانگردی در ایام تعطیلات نوروزی خبر داد و گفت: این تورها از شهر تهران به شهرستان های اطراف استان انجام شده و مسیرهای تاریخی و تفریحی را برای مشاهده مسافران انتخاب می كنند.

براتلو اظهار داشت: شهروندان می توانند برای دریافت برنامه های دقیق تورها به سایت سازمان ایرانگردی و جهانگردی استان تهران مراجعه نمایند.** آماده باش گروه های امداد و نجات جاده ای استان تهران

قائم مقام ستاد تسهیلات سفر های نوروزی استان تهران یاد آور شد: طرح نوروزی امداد و نجات جاده ای استان تهران از 25 اسفند آغاز و تا 15 فروردین 1391 ادامه می یابد و تمام تدابیر لازم برای افزایش ایمنی سفرهای نوروزی در جاده های استان تهران انجام شده است.

براتلو تصریح كرد: راه و ترابری استان تهران با 45 پایگاه ثابت و سیار و 230 ماشین زاهداری در طول راه های استان تهران به مسافران نوروزی خدمات ارائه می كند ضمن آنكه ترمیم راهها با توجه به سرمای سخت زمستان امسال در حال انجام است.

وی همچنین از آمادگی نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی استان تهران در این ایام خبر داد.

براتلو در پایان از آمادگی اورژانس در تمامی جاده ها خبر داد و گفت: در همه ایستگاه ها پزشك حضور داشته و پایگاه های سلامت این واحدها در اختیار شهروندان می باشند، ضمن آنكه امداد هوایی در تمام جاده ها و دورن شهر در آمادگی كامل به سر می برد.

تهرام/1988/1275

سرخط اخبار جامعه