خرم آباد - مدير كل استاندارد و تحقيقات صنعتي گفت : استفاده از جعبه مقوايي غير استاندارد براي مصارف مواد خوراكي ممنوع است.

به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا ،'محمد رضا واعظی پور ' افزود : همزمان با فرا رسیدن سال نو و افزایش خرید و فروش و مصرف انواع شیرینی موارد بهداشتی ذیل باید رعایت شود .

وی اظهار داشت : مقوای مورد مصرف برای انواع مواد خوراكی از جمله شیرینی جات ، در زمره مقواهای بهداشتی قرارگرفته و مشمول مقررات اجرای اجباری استاندارداست .

وی تصریح كرد : كلیه واحدهای تولیدكننده مقوای بهداشتی، ملزم به رعایت استاندارد ملی ایران به شماره 3341 و قوانین و مقررات جاری سازمان ملی استاندارداست .

وی گفت : واحدهای صنفی و قنادی ها ملزم به استفاده از جعبه های بهداشتی با علامت استاندارد هستند .

وی افزود : متخلفان در صورت عرضه انواع شیرینی در جعبه های غیر بهداشتی و بدون علامت استاندارد ، با اعمال جریمه و پلمپ جعبه ها و مقواهای غیر مجاز مواجه خواهند شد .

وی گفت : در استاندارد ملی ایران به شماره 3341 ، علاوه بر ویژگی های فیزیكی نظیر وزن جعبه ، به الزامات میكروبی مقوا و جعبه بهداشتی نیز اشاره شده است .

وی اظهار داشت : از اتحادیه و صنف مربوطه و دستگاه های اجرایی ذیربط انتظار می رود به منظور صیانت از حقوق مصرف كنندگان، همكاری لازم را با بازرسان استاندارد به عمل آورند .

وی گفت: به خانواده ها و مصرف كنندگان محترم یادآوری می نماید به منظور حفظ سلامتی و صرفه اقتصادی ، از خرید انواع شیرینی در جعبه های غیر بهداشتی و بدون نشان استاندارد خودداری نمایند .

7274/630

سرخط اخبار استان‌ها