آبادان- درآستانه حلول سال جديد ، اين روزها بازار'ته لنجي هاي ابادان' واقع درخيابان امام خميني 'ره ' اين شهر، داغ ومملو از جمعيت خريداران است .

به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا ازآبادان ، بازارمعروف به 'ته لنجی ها' ی آبادان این روزها علاوه برشهروندان آبادانی پذیرای خریدارانی ازشهرهای اهواز و دیگرشهرهای خوزستان است كه سرگرم خرید اجناس مورد نیاز ویژه نوروزی هستند.

این درحالی است كه جمعی از زایران كاروان های راهیان نور و میهمان نوروزی نیز دربازارهای آبادان به چشم می خورند كه مشغول خرید وسایل مورد نیاز همچون كیف و كفش، لباس و سایراقلام هستند.

یك شهروند آبادانی كه سرگرم خرید نوروزی است ، می گوید: شور و حال خرید در بازار شب عید از لحظات زیبا و دوست داشتنی زندگی می دانم.

' علی بچاری' افزود:خاطرات خوش ایام نوروز ،شادی و خوشحالی را به ارمغان می آورد و دلگرمی انسان به آینده را افزایش می دهد.

وی ادامه داد:اقشار مختلف مردم از شهر و روستا برای خرید كیف و كفش ، لباس های نو به این بازار آمده اند و خود رابرای ایام عید آماده می كنند.

این شهروند آبادانی ازقیمت فروش اقلام این بازار ابرازرضایت كرد و گفت كه قیمت ها مناسب هستند.

یك فروشنده پوشاك آبادان می گوید: حضور اقشار مختلف مردم در بازار برای خریدهای شب عید ،بحمدالله بازار این شهر را دگرگون كرده است.

'ایوب حمادی ' افزود:خرید های شب عید به نوعی درایجاد محبت و همدلی بین اعضای خانواده ها و شهروندان ونیز تحكیم بنیان خانواده بسیارموثرمی باشد.

در انتهای خیابان امام آبادان در كنار فروشگاه ها ، دست فروشانی مشاهده می شوند كه فریاد های آنان نظرهررهگذری را به خود جلب می كند.

براساس این گزارش ، قیمت پایین برخی از اقلام این دستفروشی ها ادم را برای خرید وسوسه می كند . به همین خاطرروی بساط آنها جمعیت زیادی حلقه زده و سراسیمه مشغول خرید هستند.

رییس اداره بازرگانی آبادان گفت:طرح نظارتی بازار در آبادان تا پایان تعطیلات نوروز در شهرستان آبادان اجرا می شود.

'نصراله جایمند' افزود:مطابق با سال قبل طرح نظارتی ویژه نوروز را از روز 12 اسفند آغاز كردیم كه تا 15 فروردین سال جدید ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: این مرحله تمركز بازرسی‌ها را روی اقلام پرمصرف مانند پوشاك، كفش، مواد پروتئینی، میوه، آجیل و اقلامی كه در این ایام تقاضا برای آنها افزایش می یابد قرار دادیم.

رییس اداره بازرگانی آبادان گفت:در كنار اجرای طرح نظارتی نمایشگاه بهاره عرضه اقلام مصرفی را نیز با همكاری منطقه آزاد اروند و اداره صنعت و معدن و تجارت خرمشهر برگزار كردیم.

جایمند تصریح كرد:از 25 اسفندماه نیز بازارچه‌ای را در سالن نیروی انتظامی برای استفاده شهروندان و میهمانان نوروزی و كاروان‌های راهیان نور دایر و تا تاریخ 20 فروردین ماه ادامه دارد .

وی با اشاره به توزیع كالاهای مصرفی مردم در بازار گفت: از حدود 10 روز پیش مرغ را در بازار توزیع كردیم كه در حال عرضه است و در كنار آن میوه شب عید را هم در 20 نقطه شهر عرضه كرده‌ایم.

رییس اداره بازرگانی آبادان افزود: با راه‌اندازی مجتمع سردخانه آبادان كه محل دپوی میوه است نیمی از نیاز استان خوزستان و همینطور نیاز منطقه چوئبده و آبادان را از طریق این دپو تأمین و برآورده كرده‌ایم.

می‌كنیم.ك/4 7103

سرخط اخبار استان‌ها