شيراز - استاندار فارس گفت: با توجه به فعاليت هاي پنج ماهه ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي اين استان و اقدامات خوبي كه در اين مدت انجام شده است، مردم و مسافران نوروزي، تفاوت قابل توجهي را در عرضه خدمات نوروزي نسبت به سال گذشته مشاهده خواهند كرد.

به گزارش ایرنا، مهندس حسین صادق عابدین، در جریان بازدید از ورودی های شهر شیراز گفت: سال گذشته حدود هشت میلیون نفر در ایام نوروز به فارس سفر كردند و با توجه به خدمات و كارهای انجام شده در این استان، تخمین می زنیم امسال سفرهای نوروزی به استان فارس 20 درصد افزایش داشته باشد.

وی ادامه داد: چند كمپ عمده برای اسكان مسافران نوروزی در نقاط مختلف شهر شیراز فراهم شده است و در كمپ اسكان زیباشهر كه در ورودی شمالی این شهر قرار دارد تمام امكانات بهداشتی، ایمنی و امنیتی مورد نیاز مسافران و میهمانان نوروزی پیش بینی شده است.

استاندار فارس در این بازدید كه معاون عمرانی استانداری فارس، فرماندارو شهردار شیراز و جمعی از مدیران كل این استان وی را همراهی می كردند، از ورودی شمالی (دروازه قرآن)، ورودی شرقی، ورودی جنوبی و ورودی غربی شیراز و مراحل آماده سازی مسیرهای ورودی مسافرین نوروزی بازدید كرد.

صادق عابدین در بازدید از مسیر تكمیلی و پل روگذر كمربندی شرق شیراز، خواستار تسریع در آماده سازی وبهره برداری از این پروژه شد.

استاندار فارس همچنین از كمپ اسكان مسافران نوروزی در شهرك زیباشهر شیراز نیز بازدید كرد.

شهردار شیراز نیز در این بازدید گفت: علاوه برسالن های ورزشی شهرداری شیراز و اداره كل تربیت بدنی، 45 حسینیه، 9 هزار كلاس درس و چهار كمپ اسكان مسافران نوروزی نیز در این شهر آماده پذیرش میهمانان نوروزی است.

مهندس علیرضا پاك فطرت افزود: اقامتگاه های شهرداری شیراز قادر است حدود 400 هزارنفررا درهرشب اسكان دهد و در صورت وجود تقاضای بیشتر، آمادگی برای نصب چادر و اسكان مسافران در بوستان های شهر شیراز نیز وجود دارد.ك/1

678 /679

سرخط اخبار استان‌ها