ساري - استاندار مازندران ، افزايش زيرساخت هاي توسعه به ويژه در مناطق روستايي را ازجمله رويكردهاي اصلي دولتمردان ذكركرد.

'سیدعلی اكبر طاهایی' جمعه شب در همایش بخشداران ، دهیاران و شوراهای اسلامی استان افزود: بخش عمده مصوبات سفرهای استانی هیات دولت، معطوف به توسعه و آبادانی در روستاها است.

وی اظهارداشت: روستاها در كانون توجه تمامی مسوولان به ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی و رییس جمهوری قرار دارند ، چرا كه ظرفیت های بالقوه ای در این مناطق وجود دارد كه باید با تلاش مضاعف مورد بهره برداری اصولی قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به اینكه هیات دولت در سفرهای استانی توجه ویژه ای به عمران و آبادانی در مناطق روستایی دارد، گفت: سه سفر استانی رییس جمهوری و هیات دولت به مازندران 700 مصوبه به همراه داشت كه بخش عمده ای از این مصوبات مربوط به توسعه و آبادانی روستاها است.

طاهایی افزود: تمام مسوولان همت كنند تا درخواست های قانونی دهیاران و شوراها انجام شود تا بتوان از ظرفیت هفت هزار نفری شوراها و یكهزارو 550 نفری دهیاران در استان به شكل مطلوب استفاده كرد.

استاندار مازندران با اشاره به ظرفیت های فراوان این استان در بخش های مختلف به ویژه در تولید گل و گیاه ، مركبات و كیوی ، افزود: در راستای توسعه بیش از پیش ، علاوه بر شناسایی ظرفیت ها ، باید از امكانات موجود نیز به شكل مطلوب استفاده كرد.

طاهایی افزود: از مهمترین معضلات در استانهای شمالی به ویژه مازندران ، موضوع زباله است كه امیدواریم با راه اندازی و بهره برداری از نیروگاه زباله سوز در چند شهر استان ، این مشكل رفع شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود رشد مشاركت مردم مازندران در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با 2/76 درصد ، بیانگر افزایش بصیرت سیاسی علاقمندی مرمد این استان به آرمانهای انقلاب اسلامی است.

وی به نمایندگان منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی توصیه كرد با حفظ روحیه ولایتمداری در جهت خدمت بی منت به مردم آنان و توسعه بیش از پیش استان گام

بردارند.ك/3

2501/402

سرخط اخبار استان‌ها