ايلام - استاندار ايلام گفت: مديريت و نظارت طرح ها در بخش هاي مختلف بايد پررنگ تر از اعتبارها ديده شود.

به گزارش ایرنا، 'مجتبی اعلایی' روز شنبه در نشست شورای برنامه ریزی استان ایلام بر ضرورت برنامه محوری تاكید كرد و افزود: تعریف اهداف در قالب برنامه های بلند مدت، مهم و ارزشمند خواهد بود.

وی نقش مدیران را در اجرای طرح ها مهم ارزیابی و تاكید كرد: مدیران باید توانایی استفاده از حداقل امكانات، منابع و نیروها را داشته باشند تا مسیرهای رشد و توسعه استان را شناسایی و مدیریت كنند.

اعلایی با اشاره به نقش مردم در عملیاتی كردن برنامه های مدیریتی اظهار داشت: در سال 1391 با افزایش نقش مردم در اداره استان و فعال كردن بخش های مردمی در اجرای طرح ها و برنامه های پیشرو، گام های مهمی در راستای پیشرفت استان بر خواهیم داشت.

استاندار ایلام با بیان اینكه كوچك كردن دستگاه ها به منظور ایجاد توازن در برنامه ها است گفت: بهبود روند ارایه خدمات و كاهش هزینه ها، از مهمترین كاربردهای كوچك كردن دستگاه ها خواهد بود.

وی با تاكید بر نظارت بر طرح ها و فعالیت پیمانكاران ادامه داد: با پیمانكارانی كه به تعهدهای انجام شده پایبند نیستند، باید برخورد شود، چرا كه كوتاهی در این زمینه، افزایش هزینه ها و طولانی شدن اجرای طرح ها را به دنبال خواهد داشت.

اعلایی ابراز امیدواری كرد، دستگاه ها با ایجاد تعامل سالم و منطقی، زمینه لازم برای ارایه خدمات بهتر و رفع مشكلات مردم را در دستور كار خود قرار دهند. ك/2

7173/565

سرخط اخبار استان‌ها