بندرعباس- فرماندار سيريك هرمزگان گفت: مهمترين راز ماندگاري نوروز در فرهنگ ما ايرانيان، حفظ ارزش ها و آيين هاي اسلامي است.

به گزارش ایرنا، احمد شبانی روز شنبه درنشست ستاد تسهیلات نوروزی افزود: نوروز از اعیاد باستانی ما ایرانیان است كه دین مبین اسلام هم برآن صحه گذاشته است.

وی بیان داشت: نوروز جایگاه خیلی مهمی در فرهنگ ایران دارد و این عید باستان از نظر بین الملل ثبت شده و به رسمیت شناخته شده است و تعطیلی نوروز در تقویم جهان ثبت شده و این یك ارزش بزرگی برای ما ایرانیان درسراسر جهان است.

نماینده عالی دولت درشهرستان سیریك درادامه اظهارداشت: هشت كمیته تخصصی بهداشت، امنیت تبلیغات، امداد ونجات، گردشگری، بازرسی، پشتیبانی و اسكان به همراه 20 مدرسه وخوابگاه وهمچنین سالن برای اسكان میهمانان نوروزی درنظرگرفته شده است.

شبانی گفت: از آنجایی كه شهرستان بندرسیریك دارای شرایط مناسب توریستی وگردشگری است لذا پیش بینی می شود در نوروز امسال بیش از 100 هزار میهمان از شهرستان بازدید نمایند.

وی مهمترین مكان های تفریحی وتوریستی این شهرستان را بندركوهستك، خور بین المللی و جنگل های حرا آذینی، قله شاداب و باغ ها و فضای طبیعی بكر وسد كنارجو، بازارچه میشی، قدمگاه شاه محمد روستای پالور با درختان لور، سواحل روستاهای گهردو، كرپان، زیارت بزرگ، شهر گروگ وشهرسیریك عنوان كرد.

شهرستان سیریك در 175 كیلومتری شرق بندرعباس واقع است. ك/2

7195/668

سرخط اخبار استان‌ها