زنجان- امام جمعه شهرستان ماهنشان، گفت: ريشه كني بيسوادي قرآن كريم يك ضرورت ديني و اجتماعي است و نهادهاي مرتبط بايد در اجراي خوب طرح ريشه كني بيسوادي قرآن كريم به نحو مطلوب همكاري كنند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام' حسین علی زاهدی پور'، شامگاه جمعه در مراسم همایش قرآنیان و تجلیل از قرآن آموزان شهرستان ماهنشان به اهمیت اجرای طرح ریشه كنی قرآن كریم اشاره كرد و افزود: حركت در مسیر قرآنی زمانی امكان پذیر است كه افراد جامعه بتوانند با تلاوت آیات دلنشین قرآن الهی و تدبر در معانی آن راه صحیح زندگی را بیاموزند.

وی، اظهار داشت: هر فرهنگ دارای مبانی نظری و تئوری خاصی است كه جامعه دینی و اسلامی منطبق با این مبانی ها می باشد.

امام جمعه ماهنشان، ‌بااشاره به اینكه در روایات و متون دینی، تلاوت آیات كتاب الهی به عنوان راهنمای جامعه انسانی معرفی شده است، افزود: با تمسك به قرآن كریم انسان ها از هر گونه خطایی كه زمینه ساز انحراف و سقوط آنها در تباهی باشد محفوظ می مانند.

حجت اسلام زاهدی پور، اظهار داشت: قرآن كریم از یك طرف تعیین كننده مسیر زندگی جوامع انسانی و از طرف دیگر با همین جهت گیری مسیر آخرت جامعه را مشخص می سازد.

وی، گفت: در نگاه دینی، قرآن كریم به عنوان وجودی نورانی می باشد كه در قیامت، شفاعت و نفرین آن پذیرفته شده است.

امام جمعه ماهنشان، به روایتی از امام جعفر صادق (ع) اشاره كرد و گفت: در این روایت تلاوت روزانه 50 آیه قرآن كریم یكی از نشانه های مؤمنین است.

حجت الاسلام زاهدی پور ، با بیان این كه در روایات و متون دینی تلاوت قرآن كریم به عنوان نوعی عبادت مهم معرفی شده، افزود: قرآن كریم وجودی نورانی است كه دارای ثواب و اجر معنوی و اخروی می باشد.

وی، اجرای خوب طرح ریشه كنی بیسوادی قرآن كریم در شهرستان ماهنشان را یادآورشد و گفت: با توجه به رنج آور بودن بیسوادی قرآن كریم در جامعه، اجرای این طرح به ویژه در مناطقی همچون ماهنشان امری ضروری و اجتناب ناپذیر می باشد.

/596/خ/م

سرخط اخبار استان‌ها