كرج- مدير كل ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان البرز گفت: در ايام تعطيلات نوروزي سال 91، تور رايگان بازديد از مناطق گردشگري استان با همكاري معاونت فرهنگي شهرداري برگزار مي شود.

'محمد رضا پوینده ' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تور رایگان یكروزه گردشگری نوروز 91 ویژه استان شناسی و گردشگری البرز بمنظور ارتقاء سطح آگاهی های شهروندان از مناطق گردشگری طبیعی و تاریخی این استان اجرا می شود.

وی اظهار داشت: این تور با همكاری معاونت فرهنگی شهرداری ها به مدت 10 روز از سوم تا دوازدهم فروردین ماه سال 91 برگزار خواهد شد .

پوینده بیان داشت: این تور گردشگری از چهار نقطه استان و با استفاده از 40 دستگاه اتوبوس ، مسافران را به مناطق گردشگری هدایت می كنند.

وی افزود: امسال در آستانه ایام نوروز در 16 شهر و منطقه استان البرز جشن های نوروزی از پانزدهم تا 22 اسفند ماه سال جاری برگزار شد .

مدیر كل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: جشن های نوروزی با همكاری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان استان به صورت سیار در شهرستانهای طالقان ، نظرآباد ، ساوجبلاغ ، اشتهارد و كرج برگزار شده است .

وی افزود : همچنین برای راهنمایی گردشگران در ایام نوروز تیم‌های سیار راهنمای مسافران با هماهنگی اداره‌ كل امور روستایی استانداری در ورودی روستاهای هدف گردشگری استان مستقر می‌شوند. ك/3

7421/1027

سرخط اخبار استان‌ها