شيراز- 55 نفر از مدرسين و استادان دانشگاه علوم پزشكي شيراز، دوره هاي اخلاق پزشكي و تلفيق فرهنگ ديني در امور پزشكي را فرا گرفتند.

به گزارش دریافتی ایرنا ، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشكی شیراز در مراسم برگزاری كارگاه آموزشی اخلاق پزشكی افزود: كارگاه فوق تخصصی فرهنگی و اخلاق پزشكی جهت اساتید جوان این دانشگاه برگزار گردیده است .

دكتر عبدالعلی محقق زاده افزود: این كارگاه برای ارتقای سطح فرهنگی و بالا بردن میزان دانش اخلاق پزشكی استادان جوان دانشگاه علوم پزشكی شیراز برگزار شده است .

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشكی شیراز گفت:با توجه به اهمیت رعایت اخلاق پزشكی و حضور دائمی فرهنگ دین مبین اسلام در رفتار استادان و تلفیق و تطبیق این فرهنگ با امورپزشكی،لازم دیدیم تا این كارگاه سالانه را امسال بهتر و پربارتر از سال های گذشته انجام دهیم.

دكتر محقق زاده افزود: با توجه به سن نسبتاً پایین این استادان،درنتیجه مدرسین جوان مدت زمان بیشتری را در خدمت دانشگاه علوم پزشكی شیراز خواهند بود و به همین دلیل می توان از این پتانسیل به عنوان سرمایه گذاری فرهنگی بلند مدت استفاده كرد.

در این كارگاه و در مراسم اختتامیه، بصورت نمادین، چراغی به عنوان مشكات و با عنوان چراغ دانش و در حالی كه آیاتی از سوره مباركه نور در مراسم قرائت می گردید، از دست دكتر تابعی، از استادان پیشكسوت و رئیس گروه اخلاق پزشكی دانشگاه علوم پزشكی شیراز به دست یكی از استادان جوان سپرده شد و پس از آن این چراغ به ترتیب سن و كسوت استادان دست به دست شد تا به جوان ترین فرد حاضر در مراسم سپرده شد.

شركت كنندگان در این كارگاه عهدنامه ای را كه در ارتباط با رعایت اخلاق و فرهنگ دینی و چگونگی رفتار با دانشجویان بود، یكصدا قرائت و برای عمل به آن سوگند یاد كردند.ك/1

677 /675

سرخط اخبار استان‌ها