امام جمعه بافق گفت: همه بايد با همدلي و صميمت در كنار هم بوده و اعمالي را انجام دهيم كه براي رضاي پرودگار باشد و انسان را به خدا نزديك كند.

به گزارش روز جمعه ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین 'سید جواد سلیمانی' در خطبه های آخرین نماز جمعه امسال بافق با تبریك فرا رسیدن نوروز باستانی افزود: خواندن دعا و استغاثه در لحظات سال تحویل از آداب نوروز است كه در این دعاها باید از خدا بخواهیم ما را از شر بدی‌ها درامان نگه دارد و خصلتهای نیك انسانی را درما زنده كند و به قرب الهی برساند.

امام جمعه بافق سالروز رحلت سید احمد خمینی (ره) را نیز یادآور شد و گفت: فرزند ارشد و یادگار حضرت امام راحل، حافظ اسرار و امین بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی بود و تمام زندگی خود را در راه تحقق آرمان‌های الهی و حفظ ارزشهای والای انقلاب اسلامی صرف كرد.

خطیب جمعه بافق سابقه مبارزات یادگار امام را خاطرنشان كرد و افزود:حاج سید احمد خمینی، همیشه در مواقع بحرانی، تهدیدات و تبعیدها همراه و غمخوار حضرت امام(ره) بود.

وی اضافه كرد: این بزرگوار ،لحظه‌ای از قیام اسلامی و امام خمینی (ره) دست برنداشت و همواره به عنوان چشم تیزبین و دیده‌بان انقلاب اسلامی، مشاور عالی، امانتدار حقیقی برای پدر خود و بازویی پرتوان برای نظام و انقلاب اسلامی بود.

سلیمانی همچنین در خصوص تغییر مدیرعامل شركت سنگ آهن مركزی ایران- بافق تصریح كرد: هر سازمانی در كشور اختیاراتی در زمینه عزل و نصب مدیران خود دارد كه در مورد عزل مدیرعامل این شركت هم موضوع به همین منوال بوده است.

خطیب جمعه بافق، مردم را به آرامش، وحدت و همدلی دعوت كرد و افزود: مردم حق دارند در شهری كه با كمترین امكانات رفاهی و تفریحی با وضعیتی نامناسب زندگی می كنند، خواسته‌های به حق خود را مطالبه كنند.

وی شهرستان بافق را از لحاظ رونق كشاورزی و دامداری ضعیف دانست و از مسئولان صنعت معدن و فولاد كشور خواست برای حل معضل بیكاری و توسعه اقتصادی این شهرستان به گونه‌ای برنامه‌ریزی كنند كه با راه اندازی به موقع كارخانه فولاد بافق و صنایع جوار معدنی، حق مردم این منطقه كویر نشین، ضایع نشود.

سلیمانی از نحوه اجرای طرح خصوصی‌سازی برخی از صنایع معدنی بافق ابراز ناخرسندی كرد و گفت: بعضی از موارد خصوصی سازی در این شهرستان چون خارج از موازین و اصول و قوانین مربوطه بوده است، متاسفانه باعث بروز مشكلاتی در این منطقه شده كه باید با اجرای درست قوانین، این مشكلات حل وفصل شود.

دیدار اعضای شورای نگهبان با مقام معظم رهبری و سخنان ایشان درباره انتخابات مجلس، محكوم كردن خیانت‌های رژیم صهیونیستی درباره مردم فلسطین و غزه، نابسامانی اوضاع غزه، بحرین و دیگر كشورهای اسلامی، توصیه به مسئولان به منظور تلاش برای برنامه‌ریزی وضعیت اقتصادی مردم، تحلیل موضوع نوسانات قیمت نفت در بازار جهانی و نقش استكبار در این زمینه و محكوم كردن هتك حرمت به قرآن كریم توسط نظامیان آمریكای در افغانستان از مه‌ترین محورهای سخنان امام جمعه بافق در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بافق بود.ك/2

7543/1968

سرخط اخبار استان‌ها