تهران- تيم فوتبال پرسپوليس در جريان هفته بيست و هشتم ليگ برتر باشگاه هاي كشور برابر نفت تهران به برتري 3 بر صفر دست يافت تا سال 90 را با پيروزي به پايان برساند.

به گزارش روز جمعه ایرنا، پرسپولیس تهران درحالی پای به این دیدار گذاشت كه پس از برتری در شهرآورد تهران طعم پیروزی را نچشیده بود و در حضور حدود پنج هزار تماشاگر خودی انگیزه زیادی برای كسب 3 امتیاز داشت.

'مصطفی دنیزلی' برای این دیدار به 'علی كریمی'، 'محمد نوری' و 'غلامررضایی' 3 بازیكن تاثیر گذار و ملی پوش خود استراحت داده بود تا آنها را آماده حضور در دیدار با الشباب امارات در لیگ قهرمانان آسیا كند.

این دیدار با حملات پراكنده دو تیم آغاز شد كه بی دقتی مهاجمان باعث شد تا در دقایق نخست گلی ردوبدل نشود اما در دقیقه 26، حركت 'جواد كاظمیان' و ارسال این بازیكن با اشتباه مدافعان نفت تهران مواجه شد تا 'سیامك كوروشی' دروازه تیم خودی را باز كند.

در دقیقه 55، حركت تیمی بازیكنان پرسپولیس و پاس عمقی 'حسین بادامكی' باعث شد تا 'ایمن زاید' با یك ضربه دقیق گل دوم سرخپوشان را به ارمغان بیارود.

بازیكنان پرسپولیس پس از این گل هم حملات زیادی طراحی كردند و در دقیقه 83 همكاری كاظمیان با فشنگچی باعث شد تا 'امیرحسین فشنگچی' گل سوم سرخپوشان را درون دروازه نفت تهران جای دهد.

در مقابل نفتی ها نیز توانی برای جبران نتیجه نداشتند تا پرسپولیس به برتری قاطع 3 بر صفر دست یابد.

پرسپولیس با این پیروزی 38 امتیازی شد اما به دلیل تفاضل گل كمتر نسبت به فولادخوزستان در رتبه هشتم باقی ماند.

نفت تهران نیز باقبول این شكست 44 امتیازی ماند تا فرصت كاهش امتیازات خود با 3 تیم اول جدول رده بندی را از دست داده و در رتبه چهارم باقی بماند.

3783**1553

سرخط اخبار ورزش