۲۶ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۸:۱۶
کد خبر: 80042935
۰ نفر

تهران - نمايشگاه راهيان نور نيروي دريايي ارتش با حضور امير دريادار 'حبيب الله سياري' فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در پايگاه دريايي خرمشهر افتتاح شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، در مراسم افتتاح این نمایشگاه علاوه بر حجت الاسلام محمدعلی انصاری رییس اداره عقیدتی سیاسی نیروی دریایی ارتش، معاون سیاسی امنیتی استان خوزستان، فرماندار خرمشهر، جمعی از معاونین و فرماندهان این نیرو نیز حضور داشتند.

نمایشگاه راهیان نور نیروی دریایی ارتش در آستانه نزدیك شدن ایام عید نوروز و حضور كاروانهای راهیان نور در سرزمین نور و با هدف تبیین حماسه آفرینی های نیروی دریایی ارتش در هشت سال دفاع مقدس افتتاح شد.

در این نمایشگاه غرفه های متعدد فرهنگی و تخصصی نیروی دریایی ارتش از جمله غرفه تكاوران نیروی دریایی ارتش كه نقش بسیار موثری را بویژه در دوران آغاز جنگ تحمیلی و حمله نظامیان رژیم بعثی به خرمشهر قهرمان داشتند و دلیرانه در راستای جلوگیری از سقوط این شهر در ابتدای جنگ ایستادند و جمعی از آنها نیز به جمع شهدا پیوستند، وجود دارد.

دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خمینی(ره) نوشهر، جهاد خودكفایی، دفتر پژوهش های نظری و مطالعات راهبردی و آماد و پشتیبانی نیروی دریایی ارتش در غرفه هایی در این نمایشگاه، آخرین دستاوردها، یافته ها و تحولات در این نیرو را به نمایش گذاشته اند.

در حاشیه این نمایشگاه، عكس ها و پوسترهای شهدا و ایثارگران دریادلان نیروی دریایی ارتش حاضر در عملیات مختلف این نیرو در دوران دفاع مقدس و پس از آن به نمایش گذاشته شده است.

در این نمایشگاه همچنین انواع ماكت های مربوط به شناورهای سطحی، زیرسطحی و پروازی كه توسط متخصصان توانمند نیروی دریایی ارتش، صنایع دفاعی و مراكز علمی كشور طراحی و ساخته شده، به نمایش گذاشته شده است.** رونمایی از سردیس ناوسروان تكاور شهید مختاری

همزمان با افتتاح نمایشگاه راهیان نور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایگاه دریایی خرمشهر، از سردیس ناوسروان تكاور شهید 'محمد مختاری' رونمایی شد.

ناوسروان شهید مختاری متولد 13 مرداد سال 1322 در تهران، پس از استخدام در نیروی دریایی ارتش و طی دوره های كلاه سبزی و ارشد مربی ورزش، با آغاز جنگ تحمیلی و حضور مستمر در دفاع از خرمشهر، دوم آبان سال 1359 در رویارویی با نیروهای متجاوز بعثی به درجه رفیع شهادت نائل شد.** رونمایی از كتاب 'سرزمین محبوب من'

همزمان با افتتاح نمایشگاه راهیان نور نیروی دریایی ارتش در پایگاه دریایی خرمشهر، از كتاب 'سرزمین محبوب من' نیز رونمایی شد.

این كتاب نوشته 'علی رضا اخلاقی' و به اهتمام 'بهروز تشكر' با مزمون خاطرات تكاوران نیروی دریایی ارتش در حماسه 34 روزه خرمشهر با فرماندهی ناخدا یكم تكاور 'هوشنگ صمدی' توسط امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش رونمایی شد.

كتاب 'سرزمین محبوب من' در قالب 9 فصل و در 285 صفحه به رشته تحریر در آمده است.

سیام ** 1478 ** 1071

سرخط اخبار سیاست