۲۶ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۵:۰۹
کد خبر: 80042750
۰ نفر

شهرري _ استاندار تهران با بيان اين كه رييس جمهور يك روز پس از حضور در مجلس به خوزستان رفت و طرحهاي مهمي را افتتاح كرد گفت: نبايد وقت دولت را حتي براي يك روز گرفت و با اين كار جلوي خدمتگذاري به مردم گرفته مي شود.

'مرتضی تمدن' در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه شهرری با برشمردن بخشی از خدمات دولت خدمتگذار برای مردم افزود: امیدواریم در زمانی كه برای ریاست جمهوری باقی مانده مسایل حاشیه ای مانعی برای خدمت به مردم و كشور نشود و كارها و طرحهای مهم در این مدت به سرانجام برسد.

استاندار تهران در جمع نمازگذاران شهرری به برگزاری باشكوه انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره و بیان كرد: در این انتخابات بالاترین میزان مشاركت در انتخابات مجلس شورای اسلامی را در استان تهران شاهد بودیم.

وی با بیان اینكه 500 هزار نفر در انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان نیروهای اجرایی در استان تهران شركت داشتند افزود: حضور آگاهانه و پرنشاط مردم خستگی چهار ماهه این عزیران را از بین برد و در مقابل دشمنان نظام اسلامی مرعوب و متحیر و در تحلیلهای خود دچار هذیان گویی شدند.

استاندار تهران همچنین حماسه عظیم 22 بهمن را طلیعه انتخابات پرشكوه 12 اسفند ذكر و بیان كرد: جشن حضور باشكوه و آگاهانه مردم در 22 بهمن و 12 اسفند با جشن بهار طبیعت دست به دست هم داده و باعث شد در پایان سال 90 كارنامه درخشانی را به جهان و جهانیان نشان دهیم.

تمدن با بیان اینكه هر زمان و در هر مقطعی كشور با مشكلی روبه رو شده خیر و بركتی در پس این مشكل وجود داشته تصریح كرد: دشمنان نظام از چندین ماه تلاش كردند تا میزان مشاركت مردم را در انتخابات كاهش دهند و با تحریمها و در فشار قرار دادن معیشت مردم خواستند به هدف خود برسند اما این فشارها نتیجه عكس داشت و حضور مردم این مساله را اثبات كرد.

استاندار تهران افزود: البته مسوولان هم راههای بی اثر كردن این تحریمها را تدبیر كردند و به صراحت می گویم كه برای عبور از این تحریمها برنامه ریزی و چاره اندیشی شده و ما مرعوب این تحریمها نخواهیم بود.

وی با بیان اینكه قدر ولایت و جایگاه رهبری را در این شرایط بهتر و بیشتر از گذشته درك كرده ایم افزود: راهنماییها و اشارات و تدابیر مقام عظمای ولایت مردم، كشور و انقلاب را از همه گردنه ها با توكل و استعانت به خداوند متعال عبور خواهد داد.

استاندار تهران همچنین به اجرای مرحله دوم قانون هدفمندسازی یارانه ها اشاره كرد و آن را منشاء اجرای بهتر عدالت دانست و افزود: دولت معتقد است بخشهایی از جامعه به توجه و حمایت بیشتری نیاز دارند و یكی از راههای رسیدن به این امر اجرای دقیق و كامل قانون هدفمندسازی یارانه می باشد.

وی با انتقاد از كسانی كه به جای تشكر از دولت در اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها، دولت را در روزنامه ها و رسانه های خود زیر سئوال می برند اظهار داشت: این مبلغی كه ماهانه در حساب مردم ریخته می شود قبلا به حساب كسانی واریز می شد كه سرمایه های مردم را از طرق مختلف قاچاق می كردند و اكنون كه این راه بسته شده به مخالفت با دولت می پردازند.

تمدن نگاه دولت را در اجرای مرحله دوم قانون هدفمندسلزی یارانه ها به اقشار متوسط و پایین جامعه دانست و افزود: همچنین در این مرحله دولت به سراغ تولید و تولیدكنندگان می رود زیرا اگر تولید تقویت شود در كنار آن هم قشر كارگر، تولیدكننده و سایر اقشار درگیر با تولید تقویت می شوند و نیز می توانیم وضعیت خودكفایی را در كشور ساماندهی كنیم.

استاندار تهران همچنین از واگذاری 40 هزار واحد مسكن مهر ظرف یك ماه آینده در این استان با حضور رییس جمهور خبر داد و افزود: در 15 نقطه استان تهران این طرح در حال گسترش است.

وی با بیان این كه نزدیك به دو میلیون واحد مسكن مهر در كشور ساخته شده افزود: اگر این تعداد از واحدها ساخته نمی شد الان وضعیت گرانی مسكن و كرایه ها قابل تحمل نبود.

تمدن واحدهای در نظر گرفته شده برای استان تهران را 323 هزار واحد ذكر و بیات كرد: این تعداد واحدهای مسكونی را تا پایان سال 91 به مردم تحویل خواهیم داد.

استاندار تهران همچنین از موج دوم ساخت مسكن مهر در استان خبر داد و افزود: در این مرحله سعی كرده ایم تا در نزدیكی مراكز سكونت اصلی این طرحها را اجرا كنیم و به زودی شرایط برخورداری از این واحدهای مسكونی اعلام خواهد شد.

699