۲۶ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۵:۲۱
کد خبر: 80042729
۰ نفر

شهركرد _ نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري و امام جمعه شهركرد با تبريك به مناسبت فرارسيدن سال نو گفت: نوروز، روز بدون معصيت و گناه است و روزي كه در آن معصيت نباشد ‌نوروز خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین 'محمدعلی نكونام' در خطبه های این هفته نماز جمعه شهركرد در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) این شهر افزود: روزی كه در آن معصیت باشد نوروز نیست بلكه كهنه روز است.

وی تاكید كرد:مردم علاوه بر خانه تكانی منازل خویش باید به خانه تكانی دورن و باطن خود نیز بپردازند و برای سال نو آماده شوند.

خطیب جمعه شهركرد تاكید كرد: در دید و بازدیدها و پای سفره های نوروزی و گردشگری این ایام باید معروفها را در نظر گرفت و از منكرها دوری كرد.

وی به 26 اسفندماه سالروز ارتحال یادگار امام راحل نیز اشاره و بیان كرد: مرحوم احمد آقا یار صدیق امام راحل و انقلاب بودند و حق بزرگی بر گردن این انقلاب دارد.

نكونام به بیست و نهم اسفند ماه روز ملی شدن صنعت نفت نیز اشاره كرد و گفت: در آن دوران صنعت نفت تنها به صورت شعار ملی شده بود اما ملی شدن واقعی صنعت نفت در زمان انقلاب اسلامی ایران شكل گرفت كه دست استكبار از منابع نفتی ایران برای همیشه قطع شد.

امام جمعه شهركرد افزود: با ملی شدن صنعت نفت در دوران پیروزی انقلاب اسلامی، ایران در این صنعت به خودكفایی رسیده و اكنون استكبار به منابع نفتی دیگر كشورها چشم دوخته است.

وی در ادامه همچنین به مساله كمی آبی در چهارمحال و بختیاری به دلیل كم بارشی در سال جاری اشاره و بیان كرد: مردم در خصوص مساله آب صرفه جویی كنند زیرا بارش كم در سال جاری باعث كاهش سفره های آبی شده است.

او گفت: دغدغه مردم چهارمحال و بختیاری نسبت به مساله آب بحق است.

نكونام افزودد: در حالی كه دو روخانه بزرگ در این استان وجود دارد اكنون آب شرب مورد نیاز برخی از روستاهای چهارمحال و بختیاری با تانكر تامین می شود.

وی تاكید كرد: مردم این استان به حق خود قانع هستند و در مساله آب نیز سوالاتی دارند كه این سوالات و دغدغه ها بحق است زیرا نوع اطلاع رسانی برخی از رسانه های استانهای همجوار در خصوص مساله آب باعث افزایش دغدغه مردم چهارمحال و بختیاری می شود.

امام جمعه شهركرد گفت: رهنمودهای گهربار مقام معظم رهبری در خصوص مساله آب نسبت به تشكیل كمیته بی طرف باید از سوی دولت پیگیری و در خصوص آب این استان در نظر گرفته شود.

نكونام افزود: علاوه بر تامین آب مورد نیاز مردم چهارمحال وبختیاری مازاد آب این استان به استانهای دیگر منتقل شود زیرا آب نعمت الهی است و باید در اختیار همه باشد.

7359