سنندج - امام جمعه سنندج با انتقاد از هنجارشكني برخي جوانان در آيين هاي چهارشنبه سوري گفت: نبايد مسايل ديني و اعتقادي تحت شعاع مسايل غير ديني و آداب و روسمي مانند چهارشنبه سوري قرار گيرد.

ماموستا حسام الدین مجتهدی در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج افزود: جوانان ایران اسلامی باید به عنوان الگوی جوانان سایر كشورهای دیگر همواره حافظ ارزش های اسلامی و دینی باشند و برگزاری مراسم ها و ایین هایی مانند چهارشنبه سوری باید در چارچوبی درست و اصولی باشد.

وی همچنین با انتقاد از ریخت و پاش برخی خانواده ها در برگزاری مهمانی ها و مراسم هایی در شب چهارشنبه سوری گفت: بهتر است چنین مراسم هایی در راستای كمك به همنوعان و یاری رساندن به افراد بی بضاعات برگزار شود نه عاكملی برای ریخت و پاش و صرف هزینه های كلان باشد.

نماینده مردم كردستان در مجلس خبرگان رهبری، فلسفه برگزاری مراسم های ملی را تقویت حس همنوع دوستی و كمك كردن به همدیگر عنوان كرد و گفت: متاسفانه برخی ها در برگزاری مراسم های چهارشنبه سوری به جای كمك به همدیگر، باعث آسیب رساندن و ایجاد درد سر برای همدیگر می شوند.

خطیب جمعه سنندج در بخش دیگری از سخنانش جوانان را به امر به معروف و نهی از منكر دعوت كرد و از آنان خواست در برابر تعالی جایگاه ایران اسلامی در سطح جهان احساس مسئولیت داشته باشند.

وی از جوانان خواست بیشتر با مسایل دینی و عقیدتی آشنا شوند تا در راستای تعالی دینی در كشور بهتر بتوانند گام بردارند.

امام جمعه سنندج در پایان گفت: مردم كردستان به عنوان بخشی از ملت ایران همواره تابع فرمایشات و دستورات رهبری هستند و برای تحقق نهایی اهداف انقلاب اسلامی تا پای جان ایستاده اند.

533

سرخط اخبار استان‌ها