گرگان - خطيب موقت گرگان گفت: همزمان با آغاز سال نو، نو كردن باطن در كنار تعويض لباس ظاهر از واجبات است و بايد به آن توجه كرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین 'قاسم لیوانی' در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهر افزود: در كنار ظاهرباید تلاش شود، باطن خود را تغییر داده و نو كنیم ،این تغییر در درجه اول اهمیت است.

به گفته وی، جبران كاستی هایی كه در امور دینی و دیگر زمینه ها مرتكب شده ایم باعث قرب و نزدیكی به خداوند می شود.

وی در ادامه با اشاره به ملی شدن صنعت نفت در سال 1329 در ایران خاطرنشان كرد: قبل از ملی شدن صنعت نفت، انگلیسی ها نفت ایران را به رایگان استخراج و از كشور خارج می كردند، پس از ملی شدن نیز آمریكا مدتی این روند را ادامه داد.

حجت الاسلام لیوانی تصریح كرد: نفت ایران به قیمتی ارزان فروخته می شد و محصولات نفتی با قیمتی گزاف به ایران وارد می شد، و این امر به این معنی بود كه ما هم نفت و هم پول به غربیها می دادیم.

وی در ادامه به دوم فروردین و سالروز حمله مزدوران رژیم سفاك پهلوی به مدرسه فیضیه قم اشاره كرد و گفت: این حادثه همزمان با شهادت امام جعفر صادق (ع) بود و منجر به یك انقلاب بزرگ مردمی شد.

وی اذعان داشت: در این روز عده زیادی به باد كتك گرفته شدند و برخی نیز شهید و یا زخمی شدند، این جنایت بزرگ و خون شهدا حكومت ستمشاهی را در خود سوزاند.

حجت الاسلام لیوانی ادامه داد: همه حكومتهای دنیا بدانند و توجه كنند كه هر خون ناحقی كه به زمین ریخته شود از بین نمی رود و ستمكاران به سزای عمل خود می رسند، همانطور كه خون امام حسین (ع) و شهدای كربلا پس از قرون متمادی از بین نرفت ، جوشید و آن ستمكاران را به سزای اعمال خود رساند.

خطیب موقت جمعه گرگان گفت: حاكمان بحرین و دیگر كشور ها بدانند مقابله با مردم حق طلب كه هیچ سلاحی ندارند و طالب حق خود هستند، ریختن خون آنان، حكومت این كشورها را در خود می سوزاند و از بین می برد.

وی با اشاره به ترور شیخ احمد یاسین گفت: این مرد انقلابی كه سالها در زندان های رژیم صهیونیستی اسیر بود توسط همین رژیم و پس از نماز صبح ترور شد.

لیوانی تاكید كرد: خون این مرد و دیگر شهدای فلسطین ، قطعا دامن اسراییل را می گیرد و مردم مظلوم فلسطین به خانه های خود باز می گردند.

وی ادامه داد: امروز 25 اسفند نیز مصادف با سالروز ارتحال حاج احمد آقا فرزند امام راحل است كه در دوران انقلاب و پس از پیروزی انقلاب نقش زیادی در رتق و فتق امور امام (ره) داشت و از مسایل مربوط به انقلاب هم یك قدم كوتاه نمی آمد.

خطیب موقت جمعه گرگان درخطبه اول این هفته نماز سیاسی عبادی جمعه گرگان افزود: یكی از مهمترین سیره های نبی خدا(ص) شرح صدر بود كه به معنی دلتنگ نشدن و اهل عفو و بخشش بودن است.

وی اظهار داشت: از دیگر معانی شرح صدر، صبر در برابر جهال و نادانان و نا ملایمات، مهر و عطوفت داشتن و عیب پوشی است.

وی در پایان خود و دیگران را به تقوای الهی دعوت كرد.

/5797467

سرخط اخبار استان‌ها