شاهرود - امام جمعه موقت شاهرود گفت :سال 90 كه توسط مقام معظم رهبري به نام سال جهاد اقتصادي نامگذاري شده بود تمام شد،اما جهاد تعطيل نمي شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام والمسلمین' عباس امینی'در خطبه های این هفته نماز جمعه شاهرود افزود: مسوولان باید در خصوص امور انجام شده در سال جهاد اقتصادی پاسخگو باشند.

وی خاطر نشان كرد : بیداری اسلامی برگرفته از انقلاب اسلامی ایران،سقوط دیكتاتورها از جمله قذافی،ادامه انقلاب در یمن ،اردن و بحرین ،جنبش ضد سرمایه داری در آمریكا و اروپا ،قرآن سوزی در افغانستان،ادامه تشنجات در غزه ،پیشرفت های علمی و پزشكی در ایران و انتخابات نهمین دوره مجلس شواری اسلامی از جمله حوادث مهم سال 90 بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینكه مردم ولایتمدار شاهرود میزبان زائران امام رضا (ع) در تمام سال و به خصوص ایام نوروز هستند،اظهار داشت: مردم قدر ،خدمتگزاری به زائران امام هشتم را بدانند و مسافران نیز با رعایت نكات ایمنی سفر خوب و خوشی را تجربه كنند.

وی اعلام كرد:در ایام سال نو كمك به دیگران و كسانی كه نیاز به كمك دارند،صله رحم و عفو كسانی كه در حق ما بدی كرده اند را فراموش نكنیم.

وی بیان كرد: خداوند در روز قیامت در خصوص عمر انسان،جوانیش،دارای هایش و محبت به اهل البیت از ما حسابرسی خواهد كرد ،این امور را سرلوحه زندگیمان قرار دهیم .ك/2

1496/7265/608

سرخط اخبار استان‌ها