استاندار قزوين گفت: اطلاع ‌رساني از آمادگي استان براي استقبال از ميهمانان و مسافران نوروزي ضروري است.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری، 'احمد عجم' در نشست ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان قزوین افزود: باید اطلاع‌رسانی لازم و مناسب از چگونگی آمادگی استان برای استقبال از مسافرین نوروزی توسط صدا و سیما، خبرگزاری جمهوری اسلامی و مطبوعات انجام شود.

وی همچنین بر آموزش مناسب راهنمایان مسافران توسط اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین تاكید و اظهاركرد: امسال نیز تمامی دستگاههای مسوول تلاش خواهند كرد تا مسافرین و میهمانان نوروزی با خاطره ای شیرین و بیاد ماندنی استان ما را ترك كنند.

عجم افزود: نیروی انتظامی نیز طبق وظیفه ذاتی خود، علاوه بر كنترل جاده ها و محورهای مواصلاتی استان در راستای كاهش سوانح جاده ای، به طور فعال و جدی برای برقراری نظم و امنیت عمومی در سطح معابر و خیابان ها، بوستان ها و حفاظت از منازل مسكونی شهروندان تلاش خواهد كرد.

استاندار قزوین خاطرنشان كرد: فعالیتها باید در مسیری باشد كه قزوین به مقصد گردشگری تبدیل شود.

عجم افزود: به منظور رفاه حال مردم و گردشگران، برنامه‌ریزی های مفیدی در بخش های فضاسازی و زیباسازی شهرها به خصوص مركز استان، كنترل بازار، آمادگی اقامتگاه ها و تفرجگاهها برای پذیرایی مسافران صورت گرفته است.

مدیركل آموزش و پرورش و معاون ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان نیز در این نشست گفت: امسال 68 مدرسه با 687 كلاس، شش هتل با 289 تخت، 150 میهمانپذیر به صورت شبانه‌روزی با 15 درصد تخفیف آماده پذیرایی از مسافرین نوروزی هستند.

'جعفر حبیبی' افزود: در صورت افزایش حضور مسافران نوروزی، چند مدرسه دیگر نیز به غیر از آمار اعلام شده به منظور اسكان مسافران آماده سازی شده است.

وی افزود: منطقه گردشگری الموت با 50 منزل استیجاری و 250 نفر ظرفیت اسكان كه همه دارای پروانه بهره‌برداری هستند، آماده پذیرایی از مسافرین نوروزی هستند.

معاون ستاد تسهیلات سفر استان افزود: آماده سازی زائرسراها و امامزاده‌های سطح استان با 280 نفر ظرفیت اسكان و استقرار چادرهایی برای اسكان مسافران در بوستان ها با همكاری شهرداری، از دیگر اقدامات انجام شده ستاد تسهیلات در سال جاری می باشد.

7392/ 614

سرخط اخبار استان‌ها