۲۶ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۹:۴۷
کد خبر: 80042382
۰ نفر

گرگان _ قائم مقام دبير شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت گفت: حكومت اسلامي ايران با رمز وحدت كلمه و با مشاركت مردم ايجاد شد لذا دفاع از آن بر همگان و حتي آنهايي كه بنا به دلايلي در اين پيروزي سهيم نبوده اند واجب است.

حجت الاسلام والمسلمین 'عباس فرازی نیا' روز جمعه در جمع مدیران و مدرسان مدارس علوم دینی اهل سنت استان گلستان در مصلای نماز جمعه گرگان افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران الگوی مردم اكثر كشورها است و امروز پس از گذشت یك سال از بیداری اسلامی كشورهای مختلف این خروش اسلامی همچنان ادامه دارد.

وی ایران اسلامی را نماد وحدت واقعی بین مذاهب و اقوام مختلف برشمرد و گفت: این مهم همواره مورد تأكید مقام معظم رهبری بوده و معظم له بر ارائه خدمات یكسان بین مدارس علوم دینی شیعه و سنی تأكید فراوان دارند.

مدیركل حوزه ریاست دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت كشور در ادامه با اشاره به نحوه شكل گیری این دبیرخانه گفت: نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی، تشكیل دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت را تصویب كردند و پس از تصویب تشكیل این دبیرخانه در مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی دبیرخانه فعالیت خود را آغاز كرد.

وی هدف از تشكیل این دبیرخانه را خدمت رسانی منسجم، به روزرسانی و ارتقا سطح كمی و كیفی مدارس علوم دینی اهل سنت به موازات حوزه های علمیه شیعه برشمرد و ادامه داد: اطلاعات مدارس علوم دینی اهل سنت كشور ساماندهی شده و حدود 27 هزار روحانی اهل سنت در سطح كشور در 'سامانه نظام آموزشی مدارس اهل سنت' با عنوان مخفف 'سیستم نام' ثبت شده است.

فرازی نیا گفت: اكنون طرح یكسانسازی و تجمیع خدمات مدارس علوم دینی اهل سنت و نیز طرح رتبه بندی اساتید این مدارس به پایان رسیده و رتبه بندی مدارس نیز در حال اجرا است.

وی اعطای مدرك معتبر به دانش آموختگان مدارس علوم دینی اهل سنت را از اهداف اصلی ساماندهی این مدارس اعلام و بیان كرد: دانش آموختگان سالهای گذشته نیز می توانند با شركت در آزمون تعیین سطح، مدرك معادل كارشناسی و یا بالاتر را اخذ كنند.

او 'تقویت روحیه مسئولیت پذیری، تقویت روحیه انضباط پذیری و تقویت روحیه عینی ساختن دردها' را پیش نیاز اصلی وحدت جهان اسلام و حوزه های علمیه برشمرد و اظهار داشت: مسلمانان جهان دارای هدفی واحد هستند و دشمن آنان در همه جا مشترك است و این امت واحده فارغ از هر گونه حد و مرز جغرافیایی می باشد.

وی پیروزی انقلاب اسلامی را ثمره دینداری، ایمان به خدا، وحدت، روحیه جهاد و ایثار و اطاعت از ولایت ملت بزرگ ایران خواند و گفت: مردم با هدف برقراری حكومت اسلامی، طاغوت را سرنگون و یاقوت را جایگزین كردند.

7467/602