آستارا ـ در آخرين پنجشنبه سال و در آستانه آغاز سال جديد ، گلزار شهداي شهرستان آستارا با حضور مسوولان و خانواده هاي معظم شاهد غبار روبي و عطرافشاني شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان آستارا در این آیین معنوی شهیدان را اسناد هویت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برشمرد و گفت: شهیدان طلایه داران عرصه مقاومت و ایثار بوده و بر همه مسوولان این مرز و بوم واجب است كه ادامه دهنده آرمان های والای آنان باشند.

ایرج غنی پور افزود: ما باید دلاورمردی های رزمندگان جان بركف را كه پیروی از ولایت فقیه را سرلوحه دفاع از میهن اسلامی خود قرار دادند ، گرامی داشته و آن را به نسل های بعدی منتقل كنیم.

به گفته رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا ، مقرر شد جمعی از مسوولان و خانوادهای معظم شاهد در لحظه تحویل سال نو در مزار شهدای این شهرستان حضور داشته تا با آرمان های این مردان خدا در این لحظه نو تجدید میثاق كنند.

به گزارش ایرنا ، در این مراسم روحانی و معنوی وصیت نامه یكی از شهدای آستارا قرائت و مزار شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس شهرستان گلباران شد.

شهرستان آستارا با 85 هزار نفر جمعیت در شمال گیلان و در جوار جمهوری آذربایجان واقع شده و در طول سالهای انقلاب 160 شهید ، 71 آزاده و 508 جانباز به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم كرده است.ك3

7105 / 535/ 603

سرخط اخبار استان‌ها