۲۶ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۸:۴۸
کد خبر: 80042328
۰ نفر

كرمان _ كاروان حمايت از مردم فلسطين با نام 'الي بيت المقدس' پنجشنبه شب با استقبال گرم استاندار، مسوولان محلي و مردم وارد شهر بم در استان كرمان شد.

فرماندار بم در این خصوص به خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: این كاروان یكصد نفری در قالب سه دستگاه اتوبوس از طریق خط سیر زمینی عازم غزه و فلسطین است.

'حسین شایق' افزود: اعضای این كاروان از اساتید دانشگاهی، روزنامه نگاران و برخی افراد دیگر از ملیتهای مختلف جهان هستند.

وی ادامه داد: پس از استقبال گرم و پذیرایی، این كاروان بم را به مقصد كرمان و یزد برای ادامه سفر خود ترك كردند.

رییس كاروان آسیایی الی بیت المقدس و فعال اجتماعی هندی نیز گفت: هدف این كاروان متشكل از آزادیخواهانی از كشورهای سه قاره بزرگ آسیا، اروپا و آفریقا كه مسیحی، یهودی، هندو، مسلمان و پیرو سایر ادیان هستند در انتهای سفر در آغوش گرفتن قدس است.

'فیروز میتی بوروالا' افزود: این كاروان پس از گذر از ایران، سوریه و مصر قصد دارد در انتهای سفر خود وارد فلسطین و بیت المقدس شود.

وی گفت: هدف اصلی این سفر یادآوری قدس فراموش شده به عنوان میراث مشترك همه بشریت از پیشینیان تاكنون است اما صهیونیستها آن را پایتخت خود دانسته اند.

رییس كاروان الی بیت المقدس بیان كرد: این كاروان جهانی می خواهد كه هر چه زودتر اشغالگری فلسطین و بیت المقدس به پایان رسد و فلسطینیان به حقوق مسلم خود كه داشتن دولتی مستقل و كشوری به نام فلسطین است، برسند.ك/3

7444/2624