رييس واحد گاز رساني به صنايع شركت گاز كردستان با اشاره به اينكه در حال حاضر 195 واحد صنعتي عمده در اين استان از گاز طبيعي بهره مند است، گفت: در سال جاري به 38 واحد صنعتي و جايگاه CNG گازرساني شده است.

مهندس ' فرخ امانتی ' روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، واحدهای صنعتی برخوردار از گاز طبیعی استان را شامل واحدهای تولیدی، صنعتی، مرغداری، گلخانه ها و سایر واحدها ذكر كرد و افزود: اكنون گازرسانی به 35 واحد صنعتی نیز در دست اقدام است.

وی همچنین با اشاره به اینكه از اول امسال تاكنون هشت جایگاه CNG در استان گاز دار شده است، گفت: اكنون گازرسانی به چهار جایگاه دیگر نیز در دست اقدام است.

وی به گازرسانی به 36 واحد صنعتی و جایگاه CNG در ایام دهه فجر اشاره كرد و گفت: برای گازرسانی به این تعداد پروژه 19 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده است.

به گفته وی همچنین در دهه فجر پروژه مسكن مهر بهاران سنندج با هفت هزار و 600 واحد و با هزینه ای معادل 13 میلیارد و 500 میلیون ریال گازرسانی شد.

وی گازرسانی به این پروژه را یكی از پروژه های عظیم دانست و گفت: برای گازرسانی به این پروژه 14 كیلومتر خط تغذیه 8 و 10 اینچ كار شده است.

وی انجام عملیات هاتب و عبور عرضی از بلوار مستضعفین حاشیه جاده ساحلی و عبور عرضی از چهار باند بلوار پاسداران انجام شده است.

به گفته وی ایستگاه TBS و شبكه داخلی این پروژه نیز انجام شده است.

وی همچنین گازرسانی به هفت كوره آجرپزی در شهرستان مرزی مریوان را از دیگر پروژه های دهه فجر اعلام كرد.

رییس واحد گازرسانی به صنایع شركت گاز كردستان، پراكندگی كار و عدم رغبت پیمانكاران برای فعالیت، تحصیل اراضی و اخذ مجوز از سازمان های مربوطه را از جمله مهمترین مشكلات در راستای گازرسانی به واحدهای صنعتی استان ذكر كرد.

533/7346

سرخط اخبار استان‌ها