اروميه - نخستين نشست تخصصي افسران جوان جنگ نرم با همكاري موسسه اعتقادي مذهبي اميدواران منتظر (عج) و اداره كل ورزش و جوانان آذربايجان غربي در اروميه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این همایش كه با حضور گروهی از جوانان از شهرهای مختلف استان در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای جوان ارومیه برگزار شد، راهكارهای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن، تقویت بنیه های دینی و ایمانی مردم به خصوص قشر جوان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیركل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در این همایش با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست مهم و اهمیت پرداختن به مقوله جنگ نرم گفت: دشمن هر لحظه در همه جا و به هر شیوه مترصد ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است ولی مسئله مهم این است دشمن در طول هشت سال دفاع مقدس شاهد قدرت نمایی جوانان این مرز و بوم بوده و به خوبی می داند كه دیگر نمی تواند با جنگ رودررو به مقابله با ملت ایران بپردازد.

علی ملااحمدی مبارزه با جنگ نرم را یكی از دغدغه های مردم و مسئولان اعلام كرد و افزود: آنچه انقلاب ایران را به پیروزی رساند قدرت ایمان و اعتقادی ما بود كه دشمن را زمین گیر كرد و امروز دشمن با ترفند جدیدی به نام جنگ نرم و تهاجم فرهنگی به مبارزه با جوانان ما پرداخته كه این امر نیازمند هوشیاری و مقابله با حیله های پلید دشمن است.

وی اضافه كرد: امروز ما وظیفه داریم كه با پرورش افسران جوان در مقابل جنگ نرم دشمن ایستادگی كنیم و به آنها ثابت كنیم كه اعتقاد و ایمان چیزی نیست كه به این سادگی بتوان آن را از مردمان این سرزمین گرفت.

ملااحمدی ادامه داد: باورهای دینی ریشه در اعتقادات ما دارد و ما با داشتن جوانانی رشید و دلاور بار دیگر ثابت خواهیم كرد كه خون شهیدان انقلاب و جنگ تحمیلی در رگهایمان جریان دارد.

رضا علی باباوند معاون جوانان اداره كل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در ادامه این جلسه سطح برگزاری این نشست را بسیار خوب دانست و ابراز امیدواری كرد كه با حمایت مسئولان استان این برنامه به صورت كشوری و با حضور اساتید كشوری در ارومیه برگزار شود.

7126/583/پ

سرخط اخبار استان‌ها