فرماندار شهرستان جيرفت خواستار ايجاد دروازه قرآن در ورودي اين شهر شد و گفت: بناي دروازه قرآن در ورودي شهر دارالولايه معرف دينداري مردم اين منطقه است.

به گزارش ایرنا 'ابراهیم غنچه پور' در نشست مدیران فرهنگی جیرفت با رئیس مركز توسعه فعالیتهای قرآنی كشور در فرمانداری این شهرستان افزود: یكی از نعمت های بزرگی كه طی این سالها در شهرستان جیرفت ایجاد شده است، ارتقای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به اداره كل است.

وی اظهار داشت: زیرساخت های بسیار زیر بنایی در عرصه های فرهنگ دینی، اسلامی در منطقه ایحاد شده است، چنانكه باعث فخر است كه بگوییم در سال گذشته بالای یك میلیارد تومان كتاب وارد منطقه شده است.

وی با اشاره به برگزاری دومین یادمان ولایت در جیرفت كه به عنوان وطن دوم رهبر معظم انقلاب است، خاطرنشان كرد: در این یادمان امام جمعه جیرفت پیشنهاد عنوان دارالولایه را برای جیرفت دادند كه با توجه به سبقه مذهبی، تاریخی و مبارزاتی مردم این شهر و همچنین حضور رهبر انقلاب، این پسشنهاد مورد تأیید قرار گرفت و این شهر مزین به نام شهر دارالولایه شد.

وی اذعان داشت: با توجه به فعالیت هایی كه شهرداری تاكنون در این شهر داشته است، در صورت انجام مساعدت لازم طی نیمه نخست سال آینده دروازه قرآن شهر دارالولایه با بنایی زیبا در جیرفت ساخته می شود.ك/2

7445/2624

سرخط اخبار استان‌ها