سنندج - جشنواره منطقه اي 'قلم سبز ' حوزه هنري استان كردستان روز پنجشنبه با معرفي آثار برگزيده در سنندج به كار خود پايان داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، در پایان این جشنواره آثار مهدی صالحیار از آذربایجان غربی، كامران شهلایی از كرمانشاه، امیر لشگری از خوزستان، حمیدرضا قاسملو و رضا بیات هر دو از استان همدان به عنوان پنج اثر برتر این جشنواره شناخته شدند.

آثار بهار لطافتیان از كردستان، علیرضا آقایی از ایلام و محمدرضا قنبری از آذربایجان شرقی سه اثری بودند كه از نظر هیات داوران شایسته تقدیر شناخته شدند.

حسینعلی شوندی، رحمت امینی و شهرام كرمی نیز اعضای هیات داوران این جشنواره را تشكیل می دادند كه به همراه برگزیدگان جشنواره مورد تقدیر قرار گرفتند.

رئیس حوزه هنری استان كردستان در این جشنواره گفت: 106 اثر از استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، ایلام، لرستان، كردستان، خوزستان و همدان به این جشنواره ارسال شده بود كه نسبت به دومین جشنواره از رشد 50 درصدی برخوردار بوده است.

امین مرادی در بخش دیگری از سخنان خود به سیر تحول در متون پرداخت و افزود: نگارش بر اساس باورها و اعتقادات كهن موجب ماندگاری آثار می شود.

وی اظهار داشت: این جشنواره به منظور ارج نهادن به هنرمندانی كه كمر همت به خدمت هنر و فرهنگ این مرز و بوم بسته اند برگزار شده است. ك/2

570/533

سرخط اخبار استان‌ها