ساري - معاون سياسي - امنيتي استاندار مازندران با بيان اينكه عقبه مذهبي و شيعي علويان مازندران بايد برجسته تر شود ، گفت : اينكه بعضي از مسافران فكر كنند كه اين استان حياط خلوت براي خوشگذراني غير متعارف است ، اشتباه محض مي كنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ' هادی ابراهیمی ' روز پنجشنبه در ستاد تسهیلات سفر استان در ساری ، افزود : باید مراقب مقوله فرهنگی عفاف و حجاب مسافران و گردشگران باشیم.

وی خطاب به فرمانداران 19 شهرستان مازندران گفت : باید به موضوع پوشش اسلامی در مراكز تفریحی ، بویژه در پارك های جنگلی و سواحل اهتمام ویژه شود.

ابراهیی با بیان اینكه مازندران 10 هزار شهید در راه انقلاب و هشت سال دفاع مقدس تقدیم كرده است ، گفت : اجازه نخواهیم داد آبرو و حیثیت مازندران با بد حجابی و بی حجابی و دیگر تفریحات ناسالم زیر سووال برود.

رییس ستاد تسهیلات سفر مازندران همچنین بر ارایه خدمات عمومی مطلوب و نظارت بر آن در بخش های امداد و نجات ، راهنمایی مسافران نوروزی ، كرایه و حمل و نقل و تامین مایحتاج عمومی تاكید كرد و اظهار داشت : ساماندهی تابلو به دستان و نظارت بر اقامتگاه های اجاره ای نیز ضروری است.

ابراهیمی گفت : تیم های بازرسی استان در قالب 30 گروه در استان فعالیت دارند.

وی افزود : در سال 90 بیش از 36 میلیون مسافر و گردشگر وارد استان مازندران شد كه بیشتر آنان حداقل 48 ساعت اقامت كردند.

او ادامه داد : صنعت گردشگری مهم ترین بخش برای رونق اقتصادی مازندران است و باید با برنامه ریزی به صورت پایدار از این ظرفیت استفاده كنیم.ك/2

2585/1654

سرخط اخبار استان‌ها