۲۵ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۴:۰۹
کد خبر: 80041701
۰ نفر

قم - حضرت آيت الله' ناصر مكارم شيرازي ' از مراجع عظام تقليد گفت: مساله فرهنگي در كاهش سوانح بسيار مهم است و نيروي انتظامي نبايد از اين امر مهم غافل شود.

به گزارش ایرنا به نقل از مركز خبر حوزه، وی روز پنجشنبه در دیدار با

فرمانده پلیس راهور كشور افزود: اقدامات خوبی در زمینه فرهنگ سازی صورت گرفته است و این اقدامات باید با قدرت بیشتری ادامه یابد.

وی فعالیت‌ ناجا را بسیار ارزشمند بیان كرد و گفت: فعالیت نیروی انتظامی نزد خداوند اجر و ثواب بسیاری دارد و ذخیره شما در روز آخرت خواهد بود.

آیت الله مكارم شیرازی با بیان این كه مشكلات زندگی هیچگاه بن ‌بست ندارد، افزود:شما در این سالها برای كاهش سوانح ابتكارات خوبی داشته‌اید ولی بازهم باید بگردید و راهكار و طرحهای جدیدی در این راستا به ‌كار گیرید.

وی با بیان اینكه مردم باید توجه كنند كه رعایت قوانین راهنمایی ورانندگی برای حفاظت از جان خود آنان است، گفت:امروز مردم كمتر از خط كشی عابر پیاده استفاده می‌كنند در حالی كه رعایت این قوانین باعث می‌شود جان آنها از هرگونه خطری مصون بماند.

وی با بیان این كه رعایت نكردن قوانین توسط موتورسواران نیز یكی دیگر از مشكلات جدی در سطح شهرهاست، گفت:در آماری كه در قم ارائه شده است در بیش از70 درصد تصادفات، موتورسواران نقش داشتند و این برای ما نگران كننده است.

آیت الله مكارم شیرازی با بیان این كه مشكلات اجتماعی را یك نهاد به تنهایی نمی‌تواند برطرف كند، تصریح كرد: شهرداری، صدا و سیما و حتی قوه قضائیه نیز باید با نیروی انتظامی همكاری مستقیم داشته باشند تا بتوانند مشكلات اجتماعی را با كمك یكدیگر برطرف سازند.

این مرجع تقلید گفت:برخورد خوب با مردم نیز در فرهنگ سازی بسیار تاثیرگذار است و اگر مردم مشاهده كنند كه پلیس با خوشرویی قصد اعمال قانون دارد آنها نیز خواهند پذیرفت و این در زمینه فرهنگ سازی بسیار تاثیرگذار است.

در ابتدای این دیدار، سردار'اسكندر مومنی'رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی، گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط پلیس راهور برای ایام نوروز امسال ارائه كرد.

550/