تهران- رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران مجددا خواستار پرداخت مطالبات معوقات آزادگان سرافراز ميهن اسلامي تا پايان سال جاري شد.

به گزارش روز پنج شنبه ایرنا از بنیاد شهید و امور ایثارگران، 'مسعود زریبافان' در نامه ای و برای بار دوم از معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری خواست با توجه به دستورات صریح و مكرر رییس جمهوری در زمان باقیمانده تا پایان سال، معوقات آزادگان سرافراز را پرداخت كند.

وی در این نامه با اشاره به مذاكرات صورت گرفته و جلسه های متعدد تشكیل شده و مكاتبات بسیار در طول شش ماه گذشته در خصوص اجرایی شدن ماده 13 قانون حمایت از آزادگان و در نهایت دستورات رییس جمهوری به دكتر عزیزی برای حل مشكل و تعیین تكلیف مطالبات آزادگان سرفراز تا پایان سال 1390، دوباره تاكید كرده است.

زریبافان در پایان این نامه از معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری خواست با توجه به فرصت باقی مانده تا پایان سال برای تعیین تكلیف و پرداخت مطالبات این افراد كه بهترین ایام عمر خود را فداكارانه و صبورانه در زندان های رژیم های سفاك پهلوی و صدامی گذرانده اند، هرچه سریعتر اقدام و نتیجه را اعلام كنند.

بر اساس این گزارش، رییس جمهوری پیش از این در جلسه هیات دولت بصورت شفاهی و كتبی دستور سرعت بخشیدن در اجرایی شدن ماده 13 قانون حمایت از آزادگان و تامین منابع مالی جهت پرداخت مطالبات معوقه آزادگان سرافراز تا پایان سال شده جاری را صادر كرد.

اجتمام**9134 ** 1418

سرخط اخبار جامعه