۲۵ اسفند ۱۳۹۰،‏ ۱۳:۵۶
کد خبر: 80041680
۰ نفر

اروميه - استاندار آذربايجان غربي با تجليل از ياد و نام سردار رشيد اسلام شهيد مهدي باكري و ديگر سرداران و 12 هزار شهيد آذربايجان غربي گفت: جامعه ايران مديون خون شهدا ايثارگري ها و فداكاري هاي آنان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'وحید جلال زاده' روز پنجشنبه در آیین آغاز عملیات یادمان شهید مهدی باكری كه به مناسبت سالگرد شهادت آن شهید بزرگوار در ارومیه برگزار شد، افزود: همه ما مدیون شهدا هستیم، باید به دین خود در مقابل آنان عمل كنیم.

وی از شهید باكری به عنوان نماد نجابت، صلابت و صداقت یاد كرد و اظهار داشت: اجرای با شكوه و در شان یادمان آن شهید بزرگوار وسیله است كه شهیدان و سیره آن بزرگواران را در دسترس همگان قرار می دهد.

استاندار آذربایجان غربی تاكید كرد: تندیس و نماد شدن برای شهدا كافی نیست، آنان باید در دسترس عموم قرار گیرند تا همه بتوانند مانند آنها شدن را تمرین كنند.

جلال زاده افزود: گرچه عمر مسوولیت ها و طول زندگی شهید باكری كوتاه بود ولی اخلاص و صداقت او باعث شد تا آن شهید بزرگوار عمر پربركتی داشته باشد.

وی با استناد به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر فضیلت زنده نگداشتن یاد و خاطره شهدا كمتر از خود شهادت نیست گفت: ما امروز افتخار می كنیم كه در دهه چهارم عمر با بركت انقلاب اسلامی یاد و خاطرات بزرگانی چون شهید باكری را گرامی می داریم.

استاندار آذربایجان غربی با تجلیل از حضور شكوهمند مردم در راهپیمایی های 22 بهمن و انتخابات 12 اسفند تاكید كرد: این حضور پرشور از بركات خون شهداء و نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی افزود: آغاز عملیات ساختمانی یادمان شهید باكری در سالروز شهادت آن شهید بزرگوار نشان از تداوم راه شهدای انقلاب اسلامی دارد كه باید با سرعت هر چه بیشتر و در حد شان و مقام آن شهید بزرگوار اجرا شود.

در پایان این جلسه كه در قالب شورای اداری آذربایجان غربی برگزار شد، اعضای شورای اداری به همراه استاندار برای اجرای مراسم كلنگ زنی به محل اجرای طرح در ' باغ رضوان ' ارومیه رهسپار شدند.

یادمان شهید باكری در قالب یك مجموعه فرهنگی با امكاناتی از قبیل تالار های سخنرانی و نمایش، كتابخانه، بخش های دیگر فرهنگی، فضای سبز ، بنای یاد بود، آب نماها و دریاچه های آبی است كه در یكی از تپه های شمال ارومیه و در جوار مزار شهدای هشت سال دفاع مقدس ارومیه ساخته می شود.

این یادمان كه با استفاده از شیوه های معماری اسلامی ایرانی و نمادهایی از هویت شهر ارومیه و سرداران و 12 هزار شهید آذربایجان غربی ساخته می شود كه به گونه ای طراحی شده كه از تمام نقاط شهر ارومیه قابل رویت خواهد بود.

583