تهران - رييس اتحاديه مشاوران املاك كشور گفت : اطلاعات موجود نشان مي دهد در سال 1390 ميانگين رشد قيمت مسكن 20 تا 22 درصد بود كه تحقق اين رقم با وجود ايجاد تنش هاي ايجاد شده از سوي دشمنان بود.

' مصطفی قلی خسروی ' روز سه شنبه در حاشیه مراسم افتتاح رسمی مركز آموزش علمی كاربردی اتحادیه مشاوران املاك كشور به خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت : انتظار می رود با افزایش عرضه واحد های مسكونی طرح مهر به ویژه در سطح شهرهای جدید و نیز ساخت وسازها در بافت های فرسوده شهری بازار تحت كنترل قرار گیرد .

وی اظهار امیدواری كرد : بازار مسكن در سال 1391 نیز وضعیت تعادلی داشته باشد و قیمت ها در حد شاخص های رسمی اعلامی توسط بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران باشد .

قلی خسروی افزود: اعضای مشاوران املاك در سطح كشور تلاش دارند تا مطایق سیاست های اعلامی از سوی دولت ( وزارت راه وشهرسازی ) در جهت خدمت به متقاضیان واقعی مسكن گام بردارند .

وی سیاست اعطای كد رهگیری را یك برنامه موفق دانست كه مانع از انجام معاملات غیر واقعی در بخش مسكن شود و مانعی برای جلوگیری از شتاب قیمت در این بخش به حساب می آید .

قلی خسروی برگزاری دوره های كاردانی مشاوران املاك را گامی در جهت رشد آگاهی و اطلاعات اعضای این صنف دانست و افزود: تجهیز به علم روز شدن از سوی اعضای این صنف در واقع كمك غیر مستقیم به مردم در جهت معاملات درست و دقیق است .

مركز آموزش علمی كاربردی اتحادیه مشاوران املاك كشور برای نخستین بار در كشور فعال شده و قرار است پس از مقطع كاردانی ، به كارشناسی و بالاتر نیز ارتقا پیدا كند .

اقتصام ** 1559**1601

سرخط اخبار اقتصاد