رشت - فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي گفت: به اهتزاز درآمدن پرچم جمهوري اسلامي ايران در آب هاي آزاد، نمونه اي از اقتدار نظام اسلامي است.

امیر دریادار 'حبیب الله سیاری' روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز؛ ناوگروه های نیروی دریایی در اجرای امر فرماندهی معظم كل قوا، پرچم پرافتخار كشورمان را در آب های آزاد به اهتزاز درآورده اند.

وی اظهار كرد: جمهوری اسلامی ایران نیز مانند همه ملت ها در آب های آزاد دارای منافع كلان و راهبردی است و امروز عزیزان نیروی دریایی، ناوها را در عرصه آب های آزاد به حركت در آورده اند و رهبری می كنند.

دریادار سیاری حضور ناوگروه های نیروی دریایی ارتش در شمال اقیانوس هند ، باب المندب ، خلیج عدن ، دریای سرخ و دریای مدیترانه و به اهتزاز درآمدن پرچم كشورمان را نمونه ای از اقتدار ایران دانست.

وی افزود: این عزیزان به جهانیان نشان دادند كه توانمند هستیم و توانایی حضور در آب های آزاد را داریم ولی در عین حال طبق فرموده مقام معظم رهبری اهل تعدی و تجاوز به منافع و مرزهای دیگران در دریاها نیستیم.

به گزارش ایرنا، مراسم دانش آموختگی نیروهای مركز آموزش تخصص های دریایی رشت عصر دوشنبه با حضور دریادار 'حبیب الله سیاری' فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این مركز برگزار شد. ك/3

619/695/508