۲۹ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 8002170
۰ نفر
منابع سوری: آرامش به خیابان های درعا در جنوب سوریه بازگشته است ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/29 سیاسی.سوریه.درعا دمشق - روزنامه الوطن چاپ دمشق روز یکشنبه نوشت: پس از بروز تنش های روز جمعه در شهر درعا ، اکنون آرامش به نواحی مختلف این منطقه بازگشته است.
به گزارش ایرنا از دمشق این روزنامه به نقل از یک منبع مسئول افزود: کمیته تحقیق درباره حوادث استان درعا که در جریان آن دو جوان کشته شدند، تشکیل شده و عاملان این حادثه مورد بازخواست قرار خواهند گرفت.
روز گذشته پس از اقامه نماز ظهر، اجساد این دو جوان در میان انبوه جمعیت که بزرگ ترین حضور در تاریخ این استان بود از بیمارستان مرکزی شهر به سوی گورستان البحار تشییع شد.
بنا بر این گزارش شب گذشته اوضاع در درعا آرام بوده و میان تشییع کنندگان و نیروهای امنیتی درگیری رخ نداد.
همین منبع می افزاید: ریش سفیدان منطقه پس از دیدار با کمیته اعزامی از سوی بشار اسد رییس جمهوری سوریه که ماموریت آن بررسی خواسته های مردم و اعلام تسلیت بود، مردم را آرام کردند.
مردم خواسته های خود را که مهم ترین آنها آزادی جوانانی است که به تازگی به خاطر مسائل سیاسی دستگیر شده اند به مقام های عضو کمیته شامل اسامه عدی عضو کادر رهبری حزب بعث، تامر الحجه وزیر امور محلی و فیصل مقداد معاون وزیر خارجه سوریه ارائه دادند.
آنان همچنین خواستار برکناری مسئولان استان، کاهش قیمت ها، لغو قانون کسب موافقت برای فروش اراضی مرزی، عدم تعقیب شرکت کنندگان در تظاهرات و صدور مجوز حفر چاه شده اند.
محاکمه عاملان تیراندازی به سوی مردم و عذرخواهی از خانواده های قربانیان نیز از دیگر خواسته های مردم بود.
همچنین توافق شد که کمیته مشترک اهالی و ریش سفیدان منطقه درعا و مقام های کشور به منظور اجرای این خواسته ها و آزادی زندانیان در سریع ترین زمان ممکن تشکیل شود.
خاورم3 1740**1436**2312**2131** شماره 084 ساعت 13:47 تمام

سرخط اخبار جهان