۲۹ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 8002131
۰ نفر
یک روحانی بحرینی در گفت وگو با ایرنا؟ منامه تبدیل به یک پادگان نظامی شده است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/29 سیاسی.بحرین.ناآرامی منامه- یک روحانی بحرینی با اشاره به عدم اطلاع از سرنوشت 30 نفر از زخمی های حوادث اخیر در منامه که توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند، گفت: بحرین با حضور اشغالگران عربستانی و اماراتی تبدیل به یک پادگان نظامی شده که با بی رحمی مردم را کشتار می کنند.
این روحانی بحرینی روز شنبه درگفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: هم اینک در کلیه خیابان ها و محلات نیروهای نظامی به صورت گسترده حضور داشته و بالگردهای آپاچی به صورت گسترده در سطح منامه در حال پرواز می باشند و آنان قصد دارند که ترس و دلهره را در میان مردم حکمفرما کنند.
وی با اشاره به بی رحمی های اشغالگران و نیروهای امنیتی بحرین گفت: متاسفانه در یکی ازاین بی رحمی ها خودرویی از روی یکی از زخمی ها عبور کرده و چند بار این عمل وحشیانه را تکرار نمود که نشانه سنگدلی این افراد می باشد.
وی افزود: درحال حاضر شهدای فجایع اخیر بحرین به حدود 17 نفر رسیده و حال عمومی 40 نفر از زخمی ها نیز وخیم گزارش شده است.
این شهروند بحرینی از آمار دقیق زخمی های اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: به دلیل اشغال و محاصره بیمارستان ها ، اطلاعی از وضعیت زخمی ها وجود ندارد و برخی زخمی ها نیز در منازل هستند که شرایط بهداشتی و درمانی مناسبی ندارند.
وی ادامه داد: بیمارستان ها در دست نظامیان می باشد و آنان پزشکان و دیگر کادر مراکز درمانی را دراین مکان ها زندانی کرده و نمی گذارند بیرون بروند.
وی گفت: متاسفانه نیروهای نظامی از ورود دارو و امکانات بهداشتی به بیمارستان ها جلوگیری کرده و حتی از دادن غذا به زخمی ها نیز امتناع می کنند.
وی همچنین افزود: حدود 30 نفر از زخمی ها نیز توسط نیروهای امنیتی به نقاط نامعلوم برده شده اند.
وی همچنین از حملات گسترده نظامیان به منازل مردم خبر داد و گفت: آنان بی محابا به منازل مردم حمله کرده و آنان را مورد ضرب و شتم قرار داده و آب و برق برخی مناطق را نیز قطع کرده اند.
این روحانی بحرینی همچنین گفت: مردم وکسبه از ترس نیروهای امنیتی تنها در ساعاتی محدود و برای خرید از خانه ها خارج می شوند ، زیرا آنان بی محابا و بدون هدف مردم را هدف گلوله قرار می دهند.
وی درادامه از تشییع پیکرهای شهدا در برخی مناطق بحرین با حضور گسترده مردم خبر داد و گفت: مردم بحرین تلاش دارند که حالت امنیتی را بشکنند.
وی گفت: مردم آمادگی شهادت دارند و هراسی از این گونه اقدامات ندارند همانطور که شیخ قاسم رهبر بحرین درنماز جمعه اعلام کرد: ما از مرگ هراسی نداریم ، یا همه به شهادت می رسیم و یا به عزت و کرامت دست خواهیم یافت.
وی در بخشی دیگری ازاین مصاحبه وظیفه مسلمانان جهان را در قبال وفجایع بحرین خطیر دانست و گفت: مسلمانان نباید در قبال این جنایات ساکت باشند و نباید بگذارند که سران بحرین مردم را اینگونه کشتار کنند.
این روحانی بحرینی گفت: مردم بحرین با صدای بلند از امت اسلامی بویژه سازمان کنفرانس اسلامی می خواهد که موضع گیری قاطعی در قبال این فجایع داشته باشند و سکوت خود را بشکنند. ک/3 /550 شماره 045 ساعت 10:50 تمام

سرخط اخبار جهان