۲۷ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 8001836
۰ نفر
در گفت وگوی تلفنی ؟ کرزی و گیلانی بر مقابله با تروریسم تاکید کردند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/27 سیاسی.کرزی.گیلانی کابل - حامدکرزی رییس جمهوری افغانستان و یوسف رضا گیلانی نخست وزیر پاکستان در گفت وگوی تلفنی با یکدیگر بر مقابله با تروریسم تاکید کردند.
به گزارش ایرنا، دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان روز جمعه اعلام کرد که کرزی روز گذشته در این گفت وگو از گیلانی دعوت کرد تا به افغانستان سفر کند.
گیلانی نیز دعوت کرزی را پذیرفته و قرار است در آینده به افغانستان سفر کند.
تاکید کرزی و گیلانی بر مقابله با تروریسم درحالیست که مقام های افغان همواره پاکستان را محل و خاستگاه تروریسم علیه افغانستان معرفی می کنند.
مقام های افغان اعلام می کنند برخی تروریست هایی که دست به انفجارهای مختلف در افغانستان زده اند از وزیرستان شمالی پاکستان وارد افغانستان شده اند.
تحلیلگران همکاری دو کشور افغانستان و پاکستان در مقابله با تروریسم و ناامنی ها را بسیار موثر می دانند و معتقدند که در نتیجه همکاری های مشترک دو کشور ریشه بسیاری از مشکلات خشکانده می شود.
چند هفته پیش نیز شورای عالی صلح افغانستان به ریاست برهان الدین ربانی با سفر به پاکستان و دیدار با بزرگان قومی و مقام های ارشد اسلام آباد خواهان همکاری دو جانبه در توسعه صلح شدند.
10سال از حضور نظامیان خارجی متشکل از 46کشور بامدیریت آمریکا در افغانستان می گذرد اما نه تنها امنیت در این کشور محقق نشده بلکه روز به روز بر دامنه ناامنی ها افزوده شده است.
مقام های افغانستان به این نتیجه رسیده اند که توسعه همکاری های منطقه ای و بهره گیری از ظرفیت های کشورهای همسایه بهترین راه حل مشکلات است.
افغانستان طی ماههای گذشته دیپلماسی فزاینده ای را در توسعه مناسبات با کشورهای منطقه در دستور کار قرار داده است.
آساق **569** شماره 143 ساعت 18:24 تمام

سرخط اخبار جهان