۲۷ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 8001811
۰ نفر
برای کاستن از اعتراض های عمومی: شاه عربستان وعده ارایه خدمات بیشتر به مردم را داد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/27 سیاسی.خارجی.عربستان تهران- عبداله بن عبدالعزیز پادشاه عربستان طی سخنانی با هدف کاستن از نارضایتی های عمومی مردم این کشور، بار دیگر وعده داد تا به آنها تسهیلات اقتصادی، پول نقد و واحدهای مسکونی ارایه دهد.
به گزارش گروه اخبار صوتی و تصویری ایرنا به نقل از رسانه های منطقه ای و بین المللی ، ملک عبدالله امروز جمعه در سخنرانی عمومی خود برای مردم عربستان این وعده ها را تکرار کرد.
بر اساس این گزارش، ملک عبدالله طی سخنانی پس از نماز جمعه امروز از شهروندان و نیروهای امنیتی عربستان - به عنوان دستان ثبات عربستان - تشکر کرد.
وی در این سخنرانی به شهروندان عربستان وعده داد تا دستمزد آنها را افزایش دهد، پول نقد به آنها اعطا کند و همچنین اقداماتی را در جهت مبارزه با فساد انجام دهد.
هرچند که عربستان تاکنون شاهد تظاهرات های گسترده مشابه یمن، لیبی، مصر، بحرین و اردن نبوده است، اما شهرهای شیعی این کشور که از تبعیض دستگاه سعودی رنج می برند بارها به خیابان ها آمده و خواستار ایجاد اصلاحات در کشور شده اند.
در تظاهرات روز گذشته در قطیف عربستان صدها نفر از مردم عربستان با برگزاری تظاهراتی خواستار عقب نشینی نیروهای عربستان سعودی از کشور بحرین و همچنین آزادی شیعیان از زندان های سعودی شدند.
وی در عین حال هشدار داد: نیروهای امنیتی با کسانی که امنیت و ثبات عربستان را تخریب کنند، برخورد خواهند کرد.
عبدالله خطاب به نیروهای امنیتی خود گفت: شما کوتاه کننده دستانی هستید که به دنبال تخریب امنیت و ثبات عربستان هستند.
ملک عبدالله وعده داد: پرداختی های بیکاران و خدمات بهداشتی و درمانی را افزایش، وضع مسکن را نیز ارتقا و 60 هزار فرصت شغلی نظامی و امنیتی و کمیته ای برای مبارزه با فساد ایجاد خواهد کرد.
عبدالله بن عبدالعزیز چندی پیش در آستانه بازگشت به عربستان از اختصاص کمک هزینه های مسکن و دیگر مزایای بیشتر برای شهروندان این کشور خبر داد صویر/1368 شماره 118 ساعت 17:03 تمام

سرخط اخبار جهان