ایران وگرجستان یک سند همکاری در بخش حمل و نقل امضا کردند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/21 اقتصاد.آذربایجان.تفلیس.همکاری باکو - در پایان سومین اجلاس همکاری های مشترک حمل و نقل کالا و مسافر بین جمهوری اسلامی ایران و گرجستان یک سند همکاری برای تسهیل در تبادل مجوزهای تردد کالا و مسافر بین دو کشور به امضا رسید.
به گزارش ایرنا ، این سند را شهریار افندی زاده معاون وزیر راه و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشورمان و گئورگی کاریلاشویلی معاون وزیر اقتصاد و توسعه پایدار گرجستان، امضا کردند.
در این سند، دو طرف توافق کردند نسبت به تعیین و مبادله مجوز تردد کامیون های دو کشور برای حمل کالا اقدام کنند و سطح همکاری های حمل و نقل کالا و مسافر بین ایران و گرجستان ارتقا یابد.
دو کشور در این سند همکاری ضمن تاکید بر توسعه همکاری های ترانزیت کالا و مسافر بین خود مقرر کردند برای تاسیس شرکت های مشترک و توسعه همکاری های حمل و نقل بین المللی جاده ای با استفاده از تشکل های خصوصی همکاری کنند.
در این اجلاس جمهوری اسلامی ایران و گرجستان توافق کردند با استفاده از موقعیت های جفرافیایی ، روند انجام حمل و نقل جاده ای را بین دو کشور بیش از پیش تسهیل کنند.
معاون وزیر راه و ترابری کشورمان در سفر دو روزه خود به تفلیس با راماز نیکولایشویلی وزیر توسعه مناطق و زیر ساخت های گرجستان، معاون وزیر اقتصاد و توسعه پایدار، رییس اتحادیه حمل و نقل گرجستان و برخی از نمایندگان مجلس این کشور دیدار کرد ضمن آنکه وی با هیات همراه از امکانات گمرک و پایانه جدید الحداث تفلیس نیز بازدید کردند.
خاورم / 1108 شماره 225 ساعت 16:35 تمام

سرخط اخبار جهان