رییس مجلس ایالت دهلی برتحکیم روابط هند و ایران تاکید کرد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/21 سیاسی.هند.ایران دهلی نو - رییس مجلس ایالت دهلی برتحکیم روابط هند با ایران تاکید کرد و گفت: سفر مقام های دو کشور حاکی از این است که هر دو کشور علاقه مند به تقویت و افزایش مناسبات دوجانبه هستند.
یوگانند شاستری روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: مناسبات اقتصادی و فرهنگی هند و ایران از قرن ها قبل ادامه داشته و امروز نیز دو کشور با دقت تمام درحفظ و نگهداری مراودات و مناسبات خود باتوجه به موضوعات منطقه ای تاکید دارند.
وی با مفید دانستن سفر مقام های دو کشور و دیدار اخیر وزیر اقتصاد و دارایی ایران از هند گفت: هر دو کشور نیازمند افزایش مبادلات اقتصادی فی مابین بوده و ایران دومین تامین بزرگ انرژی هند به عنوان یکی از واردکنندگان بزرگ انرژی در جهان است.
رییس پارلمان دهلی ادامه داد: هند و ایران نه تنها به دنبال تحکیم روابط دوجانبه هستند، بلکه همچنین به موضوعات منطقه ای بسیار توجه دارند و هر دو کشور نسبت به امنیت منافع خودشان با یکدیگر در افغانستان همکاری کرده اند.
وی افزود: مبادلات تمدنی و دوستانه میان دو کشور بزرگ و قدرتمند ایران و هند نباید موجب نگرانی دیگر کشورها باشد.
شاستری همچنین گفت: خوشبختانه مقام های دو کشور درباره منافع ملی و منطقه ای خودشان بسیار مطلع بوده و روابط خود را دستخوش تحولات نمی کنند.
وی در پایان اضافه کرد: مقام های هر دو کشور معتقدند مسیر گفت و گو و مذاکره تنها مسیر درست برای تحقق امنیت در منطقه است .
هفته گذشته نیز شینو شنکرمنون مشاور امنیت ملی هند در تهران با رییس جمهوری اسلامی ایران دیدار و دو کشور بر تحکیم و تقویت مناسبات فی مابین تاکید کردند.
آساق **310**589** شماره 095 ساعت 11:13 تمام

سرخط اخبار جهان