۲۱ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 8000260
۰ نفر
رییس جنبش عدالت جهانی مالزی: تاریخ آمریکا سرشار از موارد متعدد نقض حقوق بشر است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/21 سیاسی.حقوق بشر.آمریکا کوالالامپور - رییس جنبش عدالت جهانی مالزی گفت: تاریخ آمریکا سرشار از موارد متعدد نقض حقوق بشر و ظلم علیه ملت هاست.
چاندرا مظفر استاد دانشگاه مالزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: تاریخ آمریکا با خوی آمریکایی تبعیض و تحقیر ملت ها عجین شده است این اندیشمند مالزیایی در ادامه تاکید کرد: براساس بیانیه حقوق بشر، آمریکا به ویژه دولتمردان آمریکایی ناقضان جدی حقوق بشر محسوب می شوند.
وی در خصوص موارد نقض حقوق بشر از سوی آمریکا نیز گفت: در صحنه داخلی زندانی کردن و شکنجه بازداشت شدگان در گوانتانامو نقض آشکار حقوق سیاسی و مدنی انسان هاست. میلیون ها آمریکایی بی خانمان و یا فاقد مسکن مناسب هستند. هنوز آشپزخانه هایی هستند که برای این فقرا غذا می پزند.
چاندرا مظفر تاکید کرد: با نگاهی به گذشته، تاریخ آمریکا را سرشار از تبعیض بر علیه ملت ها و نژادهای دیگر می بینیم. زمانی حقوق سرخپوستان را پایمال کردند، سپس حقوق سیاهان را نادیده می گرفتند.
رییس جنبش عدالت جهانی مالزی همچنین خاطرنشان کرد: به نظر می رسد که تاریخ آمریکا با این خوی آمریکایی تبعیض و تحقیر ملت ها عجین شده است.
وی افزود: پرونده حقوق بشر آمریکا در عرصه بین المللی واقعا قطور، ترسناک و سیاه است. از فردای جنگ جهانی دوم و زمانی که آمریکایی ها تصمیم گرفتند امپراطور جدید دنیا باشند، میلیون ها انسان در آفریقا، آمریکای لاتین و آسیا را به کشتن داده و شکنجه کرده اند، تا سروری و سلطه خود را بر جهان تحمیل کنند.
این استاد دانشگاه مالزی در ادامه تصریح کرد: آمریکایی ها تسلط بر منابع و نقاط استراتژیک جهان را به قیمت نادیده انگاشته شدن حقوق اولیه انسان ها، نادیده گرفتن استقلال کشورها، زیرپا گذاشتن اصول انسانی و دفاع از رژیم غاصب صهیونیستی به دست آورده اند.
وی مسایل به وجود آمده در خاورمیانه و به خصوص ظلم هایی که علیه ملت مظلوم فلسطین شده را نمونه بارزی از نقض حقوق بشر از سوی آمریکا دانست و گفت: بیش از 6 دهه است که دولت اسراییل که با حمایت آمریکا تشکیل شد، حقوق اولیه فلسطینیان را تضییع می کند.
چاندرا مظفر در ادامه تاکید کرد: محاصره منطقه غزه نقض آشکار حقوق بشر است و آمریکایی ها به علت پشتیبانی تمام عیار از اسراییل در این موضوع شریک جرم اسراییل در جنایت هایی که علیه مردم این منطقه روا داشته شده، محسوب می شوند.
رییس جنبش عدالت جهانی مالزی همچنین اشغال افغانستان را نمونه دیگری از رفتار ضد بشری آمریکا برشمرد و گفت: آمریکا به بهانه مبارزه با تروریسم و در واقع با هدف سلطه بر منابع استراتژیک، این کشور را اشغال کرده است و هزینه آن را ملت افغانستان می پردازند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: چگونه کشوری که پرونده تضییع حقوق بشرش به این سنگینی است به خود اجازه می دهد خود را مدافع حقوق بشر معرفی کند.
آساق 335** شماره 062 ساعت 10:22 تمام

سرخط اخبار جهان