لیبی مناسبات دیپلماتیک با فرانسه را به حالت تعلیق درآورد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/21 سیاسی.لیبی.فرانسه.قطع مناسبات دیپلماتیک تهران - لیبی در اعتراض به اقدام فرانسه در به رسمیت شناختن شورای ملی انتقالی لیبی، مناسبات دیپلماتیک خود را با این کشور به حالت تعلیق در آورد.
به گزارش گروه اخبار صوتی و تصویری ایرنا شبکه های خبری روزجمعه اعلام کردند که فرانسه از دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز می خواهد که این شورا را به رسمیت بشناسند و از سوی دیگر نیکلا سارکوزی رییس جمهوری فرانسه روزجمعه در بروکسل ، آمادگی مشروط این کشور را برای حمله هوایی به لیبی اعلام کرد.
سرهنگ معمر قذافی دیکتاتور لیبی ، پنجشنبه در عکس العمل نسبت به این اقدام فرانسه هشدار و وعده داده بود که بزودی یکی از اسرار بسیار مهم سارکوزی را فاش می سازد اما اشاره ای به این راز بسیار مهم که می تواند برای سارکوزی سرنوشت ساز باشد، نکرده است.
قذافی از سوی دیگر روز جمعه اتحادیه اروپا را تهدید کرد که در صورت تداوم سیاست های کنونی این اتحادیه نسبت به لیبی ، کشور متبوعش در سیاست های خود بازنگری می کند و ممکن است همچون گذشته نتواند از مبارزه با تروریسم بین المللی و مهاجرت غیر قانونی آفریقایی ها به قاره اروپا حمایت کند.
صویر ** 2041 1566** شماره 022 ساعت 07:20 تمام

سرخط اخبار جهان