۱۲ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7998458
۰ نفر
مالزی اجلاس گردشگری با غذای حلال را برگزار می کند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/12 اقتصاد.غذای حلال.مالزی کوالالامپور - مالزی قصد دارد در حاشیه ششمین نشست جهانی غذای حلال که قرار است 4 و 5 آوریل (15 و 16 فروردین ماه سال 90) برگزار شود، اجلاس گردشگری با غذای حلال را برگزار می کند.
به گزارش ایرنا از مالزی، بر اساس اعلام سازمان توسعه و تجارت مالزی، علاوه بر برگزاری این اجلاس در مالزی، قرار است نشست مشابهی در دومین نمایشگاه و کنفرانس غذای حلال در سریلانکا که فروردین ماه سال آینده برگزار می شود، برگزار شود.
بر اساس این گزارش، با توجه به افزایش تعداد گردشگران مسلمان در کشورهای مختلف توجه به ارائه غذاهای حلال برای این دسته از گردشگران در مقاصد گردشگری افزایش یافته است.
بازار مربوط به گردشگری اسلامی بیش از 100میلیارد دلار ارزش دارد و پیش بینی می شود این میزان به بیش از 200میلیارد دلار تا سال 2020 افزایش یابد.
در این برنامه شرکت های گردشگری علاوه بر معرفی اماکن توریستی و اقامتی و هزینه های آن، امکان ارائه غذای حلال را برای مشتریان مسلمان خود فراهم می کنند.
این گزارش حاکی است، هم اکنون یک شرکت سنگاپوری به عنوان مبتکر و پیشرو این طرح در ارائه نرخ های مربوط به خدمات مسافرتی خود هزینه های مربوط به تامین غذای حلال را برای مشتریان مسلمان اعلام کرده است.
آساق 335** شماره 025 ساعت 10:25 تمام

سرخط اخبار جهان