۲۲ دی ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7989338
۰ نفر
نخست وزیر کویت در راس هیاتی عازم عراق شد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/10/22 سیاسی.خارجی.کویت.عراق کویت - نخست وزیر کویت روز چهارشنبه برای دیدار با مقامات عراقی در صدر یک هیات بلند سیاسی راهی بغداد شد.
به گزارش ایرنا، شیخ ناصر المحمد الاحمد الصباح که به دعوت نوری المالکی نخست وزیر عراق عازم آن کشور شده است در دیدار با همتای عراقی خود راه های بهبود روابط و همکاری های میان دو کشور در زمینه های مختلف را بررسی خواهد کرد.
سفر وی به بغداد اولین سفر نخست وزیر کویت از زمان حمله رژیم بعث عراق به کویت در اوت 1990 و آزادسازی این کشور به شمار می رود.
شیخ ناصر المحمد را در سفر به بغداد شیخ محمد الصباح وزیر امور خارجه، محمد ابوالحسن مشاور دیوان امیری و خالد الجارلله قائم مقام وزارت امور خارجه و شماری دیگری از مسئولان کویتی همراهی می کنند.
با گذشت 20 سال از آزادسازی کویت هنوز مسائل لاینحل و اختلافاتی با بغداد در ارتباط با مسائل مختلف از جمله اجرای برخی قطعنامه های شورای امنیت، مسائل مرزی، اسرا، مفقودین کویتی و بازگرداندن آرشیو ملی این کشور وجود دارد.
عراق در سال های اخیر تلاش های زیادی برای خروج از فصل هفت منشور ملل متحد انجام داده که همواره با درخواست مقامات کویتی مبنی بر اجرای کامل قطعنامه های شورای امنیت در خصوص این کشور رو به رو بوده است.
خاورم **340** شماره 102 ساعت 14:08 تمام