رهبر نمایندگان سوسیالیست : سارکوزی مردم فرانسه را مسخره کرده است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/08/23 سیاسی.خارجی.فرانسه.سارکوزی تهران - ژان مارک آیرو رهبر نمایندگان سوسیالیست در پارلمان فرانسه در واکنش به انتصاب مجدد فرانسوا فیون به سمت نخست وزیری فرانسه، گفت : سارکوزی مردم فرانسه را مسخره کرده است.
به گزارش گروه اخبار صوتی و تصویری ایرنا، نشریه اوست- فرانس فرانسه روز یکشنبه نوشت : رهبر نمایندگان سوسیالیست در پارلمان فرانسه با انتقاد از اقدام نیکلا سارکوزی رییس جمهوری این کشور در پذیرش استعفای فیون و سپس انتصاب مجدد وی به عنوان نخست وزیر، گفت : چنین اقدامی بیانگر آن است که قرار نیست هیچگونه تغییر سیاسی در دولت سارکوزی بوجود آید .
آیرو در ادامه گفت : اگر سارکوزی تصمیم داشت که تغییرات سیاسی قابل توجهی را بوجود آورد، می بایست فرد دیگری را به عنوان نخست وزیر انتخاب می کرد نیکلا سارکوزی در چارچوب آنچه تغییر بدنه دولت و تغییرات سیاسی عنوان کرده بود، استعفای فرانسوا فیون را پذیرفت، اما وی را مجدد مامور تشکیل دولت جدید کرد.
آیرو همچنین دلیل این اقدام سارکوزی را که اخیرا به دلیل سیاست های اقتصادی و بویژه اصلاح نظام بازنشستگی این کشور با نارضایتی مردم مواجه است، تلاش برای آماده کردن خود برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 میلادی عنوان کرد.
این در حالی است که کارشناسان با توجه به کاهش بی سابقه محبوبیت وی در فرانسه و رسیدن آن به رقم 29 درصد، کار وی را برای پیروزی در انتخابات آتی دشوار ارزیابی می کنند.
صویر ** **9053 1506 شماره 105 ساعت 15:45 تمام

سرخط اخبار جهان