سفیر کویت:اروپا باید درهای خود را به روی اتباع شورای همکاری بگشاید ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/08/23 سیاسی.اروپا.شورای همکاری.کویت تهران - سفیر کویت در بروکسل، با درخواست از اروپا برای گشودن درهای خود به روی اتباع کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، از سیاست های این قاره به دلیل تاثیرپذیری از اسلام هراسی در ترسیم سیاست های مربوط به امور مهاجرت خود انتقاد کرد.
به گزارش گروه اخبار صوتی و تصویری ایرنا و به نقل از پایگاه خبری ترید عربیا ، نبیله المولی با انتقاد از نحوه برخورد کشورهای اروپایی با اتباع کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس که قصد سفر به اروپا را دارند، افزود:با وجود تسهیلات این شورا در زمینه صدور روادید برای شهروندان اروپایی، مسافران این منطقه که قصد عزیمت به اروپا را دارند با مشکلاتی برای دریافت روادید مواجه می شوند.
وی تاکید کرد: اتحادیه اروپا باید متوجه باشد گردشگرانی که از منطقه خلیج فارس به این قاره سفر می کند نوعی دارایی به شمار می آیند و این اتحادیه باید بر روی آنها سرمایه گذاری کند.
این مقام کویتی خاطرنشان کرد، اتحادیه اروپا بتدریج اهمیت شورای همکاری خلیج فارس را درک می کند و نگاه این اتحادیه به این شورا در حال حاضر به عنوان منطقه ای برخوردار از ثبات مالی است.
این مقام کویتی همچنین با انتقاد از سیاست های اروپا در القای سیاست های این قاره در کشورهای همپیمانش، گفت: مانع اصلی در روابط ما با کشورها، در حال حاضر اروپا محوری (Eurocentrism( است به گونه ای که به نظر می رسد وقتی رابطه ای از نظر اروپا مطلوب است از نظر سایر کشورها نیز مشکلی ندارد.
صویر1609**9158** شماره 100 ساعت 15:09 تمام

سرخط اخبار جهان