لیبی توقف مذاکرات مستقیم میان فلسطین و رژیم صهیونیستی را خواستار شد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/07/10 سیاسی.خارجی.لیبی.مذاکرات سازش تهران - وزیر امور خارجه لیبی امروز (شنبه ) در نامه ای رسمی به دبیر کل اتحادیه عرب خواستار این شد که با توجه به ازسرگیری شهرک سازی در سرزمین های اشغالی، مذاکرات مستقیم میان تشکیلات خود گردان فلسطین و رژیم صهیونیستی متوقف شود.
به گزارش گروه اخبار صوتی و تصویری ایرنا به نقل از پایگاه خبری محیط، موسی کوسا، وزیر امور خارجه لیبی در نامه ای رسمی به عمرو موسی، دبیر کل اتحادیه عرب خواستار این شد که با توجه به تصمیم بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای ادامه شهرک سازی، مذاکرات مستقیم میان این رژیم و تشکیلات خود گردان فلسطین متوقف شود.
وی تاکید کرد با توجه به تصمیمات کمیته پیگیری عربی و نشست اخیر سران کشورهای عربی، مذاکرات مستقیم متوقف شود تا رژیم صهیونیستی ملزم شود شهرک سازی را متوقف کند.
وزیر امور خارجه لیبی در این نامه به پایان یافتن مهلت توقف شهرک سازی در سرزمین های اشغالی فلسطین اشاره کرده و یادآور شد که اسرائیل برخلاف خواسته جامعه بین المللی این مهلت را تمدید نکرد و با ازسرگیری شهرک سازی ، جامعه بین المللی را به چالش کشید.
وی خاطرنشان کرد: موضع اسرائیل نشانگر عدم جدیت تل آویو برای ادامه مذاکرات با طرف فلسطینی و بی توجهی این رژیم به تصمیمات نشست سران عرب است.
کمیته پیگیری عربی در ماه مه (اردیبهشت/ خرداد) گذشته با برگزاری نشستی با توجه به تعهدات دولت آمریکا، تصمیم گرفته بود که مذاکرات میان فلسطین و اسرائیل ازسر گرفته شود.
این تحولات در حالی است که تشکیلات خودگردان فلسطین مذاکره با رژیم صهیونیستی را متوقف کرده است و جرج میچل، فرستاده آمریکا در امور صلح خاورمیانه برای حمایت از تداوم مذاکرات سفر خود به کشورهای عربی را آغاز کرده است.
وی پس از سفر به دوحه، امروز (شنبه ) برای سفری دو روزه وارد قاهره شد و در این سفر با مقامات مصر آخرین تحولات روند سازش با توجه به مذاکراتی که با مقامات فلسطین و اسرائیل داشته است، مورد بررسی قرار خواهد داد، سپس مصر را به مقصد امان ترک می کند.
رادیو رژیم صهیونیستی به نقل از وزارت امور خارجه آمریکا تاکید کرد: میچل در این سفر با تعدادی از رهبران منطقه دیدار می کند تا آنها را به حمایت از مذاکرات سازش میان فلسطین و اسرائیل ترغیب نماید.
صویر**9159** 1506 شماره 143 ساعت 17:39 تمام

سرخط اخبار جهان