۱۰ مهر ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7972471
۰ نفر
منابع فلسطینی:مذاکرات مستقیم سازش رسما متوقف شد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/07/10 سیاسی.فلسطین.میچل.نتانیاهو تهران- جرج میچل فرستاده ویژه آمریکا در منطقه خاورمیانه روز جمعه بدون حصول هیچگونه پیشرفتی در زمینه تعلیق شهرک سازی، به سفر خود به سرزمین های اشغالی فلسطین و کرانه باختری پایان داد.
به گزارش گروه اخبار صوتی و تصویری ایرنا، مرکز اطلاع رسانی فلسطین روز شنبه با درج این خبر ، نوشت: میچل ضمن اذعان به توقف رسمی مذاکرات مستقیم میان محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، بر پایبندی دولت آمریکا به حمایت از رایزنی های غیر مستقیم میان طرفین تاکید کرد.
وی در مقابل خبرنگاران در شهر رام الله تصریح کرد: عباس و نتانیاهو درباره تداوم مذاکرات به منظور پیشبرد روند سازش به سمت هدف مشترک برقراری صلح فراگیر در منطقه خاورمیانه توافق کردند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، صائب عریقات مسوول ارشد مذاکرات سازمان آزادیبخش فلسطین نیز اظهار داشت: دولت آمریکا به طرف فلسطینی اعلام کرده است که به تلاش های دو جانبه خود میان طرفین فلسطینی و صهیونیستی ادامه خواهد داد.
وی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با میچل که پس از دیدار وی با عباس برگزار شد، خاطر نشان کرد: ما مخالف مذاکرات مستقیم و تداوم آنها نیستیم، اما کلید این مذاکرات و تداوم آنها در دست این رژیم است.
عریقات افزود: ما بارها از این رژیم خواسته ایم که فعالیت های شهرک سازی خود و حتی روند طبیعی رشد و توسعه شهرک های صهیونیستی را متوقف کند تا زمینه پیشبرد روند صلح فراهم شود و از سوی دیگر، موضع محمود عباس نیز مشخص است.
وی در نامه های مکتوب خود به اوباما، اتحادیه اروپا، روسیه و سازمان ملل متحد و سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل به این مساله اشاره کرده است.
این منبع خبری در خاتمه نوشت: میچل روز گذشته به منظور دیدار مجدد با نتانیاهو به قدس بازگشت، اما این دیدار هیچ نتیجه مثبتی در زمینه تعلیق شهرک سازی در سرزمین های فلسطینی به دنبال نداشت.
صویر1609**1486**1880** شماره 101 ساعت 15:00 تمام

سرخط اخبار جهان