۱۰ مهر ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7972449
۰ نفر
طالبان یک زن را درشمال افغانستان تیرباران کردند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/07/10 اجتماعی.خارجی.افغانستان.حادثه کابل- گروه شورشی طالبان یک زن افغان را دریکی از روستاهای شهرستان خواجه غار استان تخار در شمال افغانستان تیرباران کردند.
به گزارش ایرنا،خلیل الله سخنگوی فرماندهی پلیس تخار روزشنبه به خبرنگاران گفت که این حادثه روز گذشته رخ داد و مهاجمان پس از ورود به منزل، این زن را به رگبار بستند.
وی اضافه کرد: هرچند تاکنون گروه طالبان مسوولیت این قتل را برعهده نگرفته است، اما نیروهای پلیس تحقیقات خود را در این رابطه آغاز کرده اند به گفته شاهدان، همسر زن مقتول در صفوف نیروهای شبه نظامی محلی با دولت همکاری دارد.
طالبان، غیرنظامیان افغان را به اتهام همکاری با نیروهای دولتی و نظامیان خارجی به قتل می رسانند.
چندی قبل طالبان یک پسر و دختر را که قصد ازدواج با یکدیگر را داشتند، در استان قندوز در شمال کشور سنگسار کردند که این اقدام از سوی دولت به شدت محکوم شد.
همچنینعبدالجبار رییس امنیت فرمانده پلیس بادغیس در شمال غرب افغانستان امروز اعلام کرد که دو غیرنظامی از سوی مهاجمان مسلح ناشناس درمنطقه ننگام شهرستان بالامرغاب این استان کشته شدند.
به گفته وی، این دو سرنشینان یک دستگاه خودرو مسافربری بودند که مهاجمان پس از پیاده کردن این دو نفر از خودرو، آنان را درحضور مردم به رگبار بستند.
آساق **332** 1064 شماره 079 ساعت 14:44 تمام

سرخط اخبار جهان