بزرگترین هیات مطبوعاتی جهان عرب از کویت راهی مشهد می شود ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/07/10 اجتماعی.خارجی.کویت.ایران کویت - در راستای اجرای دیپلماسی رسانه ای یک هیات بلندپایه مطبوعاتی عرب متشکل از رییس و اعضای انجمن مطبوعات کویت، سردبیران، روزنامه نگاران برجسته و نمایندگان شبکه های تلویزیونی ماهواره ای هفته جاری عازم مشهد می شوند.
سید محمد شهابی کاردار جمهوری اسلامی ایران در کویت روز شنبه با اعلام این مطلب گفت: به منظور تحکیم روابط کهن ایران با کشورهای عرب حوزه خلیج فارس به ویژه کویت، یک هیات روزنامه نگاران و مقاله نویسان برجسته، اعضای هیات مدیره انجمن مطبوعات، وزیران اسبق اطلاع رسانی و بازرگانی و مدیران تحریریه خبرگزاری دولتی این کشور اواخر هفته جاری عازم مشهد خواهد شد.
وی افزود: این هیات 50 نفره ضمن زیارت حرم مطهر ثامن الحج و بازدید از تاسیسات زیر بنایی و دستاوردهای عمرانی و گردشگری مشهد، اقدام به تهیه گزارش های مطبوعاتی و تلویزیونی خواهند کرد.
شهابی افزود: این هیات همچنین در دیدار و گفت وگو با استاندار خراسان رضوی با نحوه تسهیلات ارایه شده برای سرمایه گذاری خارجی و چگونگی افزایش حضور زایران و گردشگران اعم از اهل تسنن و تشیع از استان خراسان مطلع خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد که زیارت شهر مقدس مشهد نه تنها برای شیعیان، بلکه برای همه مسلمانان جهان به یاد ماندی و خاطره انگیر است.
شهابی افزود: در سال گذشته بیش از 50 هزار زایر عرب از کویت عازم مشهد مقدس شدند که این رقم بیانگر عمق روابط مذهبی و فرهنگی دو کشور همسایه و مسلمان می باشد.
عدنان راشد مدیر انجمن مطبوعات کویت، احمد بهبهانی رییس هیات مدیره انجمن مطبوعات، محمد السنعوسی وزیر پیشین اطلاع رسانی، یوسف الزلزله نماینده مجلس و وزیر پیشین بازرگانی و سامی النصف مشاور مطبوعاتی دیوان امیری این هیات را همراهی می کنند.
این هیات قرار است 15 مهر ماه برای انجام یک سفر سه روزه عازم مشهد شود.
خاورم1368**/340 شماره 031 ساعت 10:03 تمام

سرخط اخبار جهان