۱۹ شهریور ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7968851
۰ نفر
نماز عید سعید فطر در مسجد نیوجیه شهر پکن اقامه شد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/06/19 اجتماعی.چین.عیدفطر.نیوجیه پکن - مسلمانان شهر پکن روز جمعه با حضور در مسجد نیوجیه قدیمترین مسجد این شهر ، نماز عید سعید فطر را به شکرانه یک ماه روزه داری اقامه کردند به گزارش ایرنا ، مسلمانان چین درحالیکه لباس های پاکیزه و نو به تن کرده بودند ، با شکوه خاصی در مراسم عید سعید فطر شرکت کردند.
انجمن اسلامی چین به عنوان نهاد متولی امور مسلمانان در چین امروز جمعه ( نوزدهم شهریورماه ) را برابر با اول ماه شوال و عید سعید فطر اعلام کرده است.
عید فطر از جمله بزرگترین اعیاد اسلامی نزد مسلمانان چین نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
در برخی از مناطق مسلمان نشین چین مانند استان های گانسو ، چینگ های ، سین کیانگ و نینگ شیا که جمعیت بیشتری از مسلمانان در این استانها زندگی می کنند ، آیین های عید سعید فطر با شکوه خاصی برگزار شده است.
در برخی از مناطق پس از اقامه نماز عید سعید فطر ، مسلمانان با غذاها و شیرینی های محلی مخصوص، از نمازگزاران پذیرایی می کنند.
در بسیاری ازمناطق مسلمان نشین چین، مسلمانان پس از اقامه نماز عید فطر، همراه با خانواده های خود به زیارت اهل قبور می روند و از خداوند برای درگذشتگان، طلب آمرزش می کنند.
روز عید سعید فطر از جمله تعطیلات رسمی برای مسلمانان چین به شمار می رود.
گزارش خبرنگار ایرنا حاکیست ، مراسم نماز عید سعید فطر همچنین امروز در محل سفارت ایران در پکن به امامت حجت الاسلام سادات منصوری روحانی اعزامی برگزارشد.
ایرانیان مقیم پکن با حضور در محل سفارت ایران و اقامه نماز عید / فرارسیدن این روز فرخنده را به یکدیگر شادباش گفتند.
آساق ** 275 ** شماره 011 ساعت 06:16 تمام

سرخط اخبار جهان